У Києві через посилення карантину на період із 5 до 16 квітня заборонено планові госпіталізації у державних та комунальних медичних закладах, окрім надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим, онкохворим та в разі загрози життю.

 

Як передає Укрінформ, про це йдеться у Протоколі постійної комісії виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) з питань техногенно-екологIчної безпеки та надзвичайних ситуацій за підсумками вчорашнього засідання.

 

"З метою запобiгання поширенню на територiї України гострої респiраторної хвороби COVID-19, спричиненої кopoнaвipycoм SARS-CoY-2... забороняється проведення державними та комунапьними закладами охорони здоров'я планових заходiв з госпiталiзацii, крім: надання медичної допомоги внаслiдок ускладненого перебiry вагiтностi та пологiв; надання медичної допомоги вагlтним, родlллям, породlллям, новонародженим; надання медичної допомоги у спецiалiзованих вiддiленнях закладiв охорони здоров'я пацiєнтам з онкологiчними та пульмонологiчними захворюваннями; надання палiативної медичної допомоги у стацiонарних умовах; проведення iнших невiдкладних i термiнових заходiв з госпiталiзацii, якщо внаслiдок їх перенесення (вiдтермiнування) icнyє значний ризик для життя або здоров'я людей", - ідеться у рішенні комісії.

Також забороняється проведення планових заходiв із госпiталiзацii закладами охорони здоров'я нацiонального рiвня, крім надання планової третинної (високоспецiалiзованої) медичної допомоги за життєвими показами, за умови дотримання вiдповiдних санiтарних та протиепiдемiчних заходiв, йдеться у протоколі Комісії з питань ТЕБ і НС.

 

Нагадаємо, з понеділка, 5 квітня, столиця закриває всі школи і дитячі садочки. Увесь громадський транспорт - і наземний, і метро - працюватиме за спеціальними перепустками пасажирів. Тобто, виключно для перевезень працівників підприємств критичної інфраструктури.