У столиці посилили контроль за використанням вакцини від COVID-19. Її мають надавати виключно для цільових груп, визначених дорожньою картою МОЗ України.


Про це повідомили у прес-службі Київської міської держадміністрації.

Департамент охорони здоров'я КМДА направив головам райдержадміністрацій лист із нагадуванням про те, що на сьогодні проводиться вакцинація осіб вікової групи 65 років і старше, та громадян із цільових груп попередніх етапів вакцинації.

Лист із відповідним розпорядженням підписала директорка Департаменту охорони здоров'я Валентина Гінзбург

Водночас, зустрічаються (зокрема, за повідомленнями громадян в соціальних мережах) випадки вакцинації осіб, які не входять до пріоритетних груп, визначених дорожньою картою.

За даними звітних форм Міністерства охорони здоров'я України в Києві серед осіб, які не увійшли до пріоритетних груп, вакцинована 91 людина.

Для прикладу, в Миколаївській області - 900 осіб, у Черкаській - 768, Кировоградській - 408, у  Харкові - 367 осіб, Полтавській області - 292 тощо.

«Київ за чисельністю населення є найбільшим містом країни. Передбачувано, що при найкращих показниках вакцинації, які вже багато тижнів поспіль утримує столиця, можливі поодинокі випадки порушень. Та в порівнянні з офіційними статистичними даними МОЗ в інших регіонах ці випадки саме поодинокі, -  підкреслила Валентина Гінзбург. - Проте контроль з боку Департаменту - суворий. Зокрема, під час останньої онлайн-наради директорам ЦПМСД та КДЦ було вкотре доведено інформацію щодо умов вакцинування цільових груп та рекомендоване ознайомлення медиків вакцинальних бригад з цими вимогами «під підпис». А для підсилення контролю ми звернулися ще й до голів райдержадміністрацій».