Інспектори з паркування Києва відновили штрафи власників автомобілів за несплату паркування на платних паркувальних майданчиках. Про це  LIGA.net повідомили в Департаменті транспортної інфраструктури Київської міської держадміністрації.

 

Коли і кому потрібно платити за паркування

Плата за паркування стягується в будень у період 8:00 - 22:00. У вихідні дні паркування на платних паркінгах Києва безкоштовне. Також платити за паркування не потрібно в День Незалежності, День Конституції, День Києва та День перемоги над нацизмом.

Безкоштовно паркуватися можуть люди з інвалідністю, а також ветерани воєн.

 

Скільки коштує паркування

Вартість години паркування залежить від територіальної зони платного паркування:

I зона (10 грн/год за одне місце);

II зона (7 грн/год);

III зона (5 грн/год).

 

 

Оплатити паркування можна лише в безготівковій формі. Інспектори перевіряють сплату протягом декількох хвилин за допомогою електронної системи (напр. через планшет). На автомобілях порушників інспектори залишають роздруковане повідомлення про штраф із QR-кодом.

Оплатити паркування можна через додаток Київ Цифровий, а також за допомогою паперових і електронних талонів. Паперовий варіант потрібно розміщувати під лобовим склом автомобіля. Це правило не поширюється у разі оплати паркування за в'їзними і виїзними терміналами.

Разом з тим єдиний оператор паркомісць - КП "Київтранспарксервіс". Якщо водій "сплатив" паркування стороннім особам, він все одно буде зобов'язаний платити штраф, зазначають у Департаменті транспортної інфраструктури в Facebook.

 

Який розмір штрафу

За неоплачене паркування передбачено штраф у 20-кратному розмірі вартості години паркування (100-200 грн).

"Під несплатою платного паркування слід розуміти несплату за понад 10 хвилин користування майданчиком для платного паркування", - зазначають у Департаменті.

Також передбачено штраф у 30-кратному розмірі вартості години паркування (150-300 грн). Його отримують водії, які не мають пільг, але припаркували автомобіль на пільгових місцях. Стільки ж доведеться заплатити і за паркування в невідповідному місці.

За неповний перший місяць інспектори вже оштрафували 871 водія.