З 12 липня у центрах масової вакцинації почали робити щеплення вакциною Pfizer.

Для киян, щоб отримати щеплення, необхідно зареєструватись у системі helsi.me. Такі ж умови для охочих отримати вакцини CoronaVac чи Moderna. Наразі щеплення Pfizer надаються у столиці виключно людям, старшим за 60 років.

 

Про це повідомила 16 липня пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА), пише Суспільне.

За словами директорки департаменту охорони здоров'я КМДА Валентини Гінзбург, можливість щепитися вакциною Pfizer у центрі вакцинації проти COVID-19 надається лише людям, старшим за 60 років.

Щеплення у центрі вакцинації проти COVID-19, що працює на базі Міжнародного виставкового центру, можна зробити виключно за попереднім записом у системі helsi.me. У КМДА закликали киян записатися на вакцинацію та прийти у конкретно визначений час, щоб не наражати себе на небезпеку теплового або сонячного удару у чергах.

 

Зокрема за попереднім записом повинні зареєструватись:

  • охочі щепитися вакциною CoronaVac;
  • особи віком 60+, які виявили бажання вакцинуватися Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech;
  • охочі згодом обрати препарат Moderna.

Гінзбург також пояснила, що наразі киян, які хочуть вакцинуватися Pfizer більше, ніж вакцин, розподілених столиці від МОЗ, тож підхід до її використання "має бути виваженим". У першу чергу вона спрямується на ревакцинацію цільових груп, а далі - на вакцинацію людей 60+.

Також кияни можуть обрати зручний пункт вакцинаціїзаписатися на щеплення у центрі вакцинації проти COVID-19 на зручний час, а також обрати вакцину.


Що відомо про вакцину Pfizer-BioNTech

Вакцина Comirnaty Pfizer/BioNTech розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech у співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. Міжнародна непатентована назва - "Тозінамеран". Щеплення проводять у США, Великій Британії, Канаді, країнах ЄС та у низці інших країн.

У Pfizer заявили про ефективність своєї вакцини у 91%. Поруч з цим, запевняють, що ефективність зростає до 95% у випадку ускладнень захворювання протягом шести місяців після другої дози щеплення. Дані Pfizer базувались на понад 12 тисячах вакцинованих осіб, однак дослідники вважають, що для визначення того, чи буде надійним захист через пів року - потрібно провести більше досліджень.

 

Згідно з початковими вимогами, цю вакцину можна було зберігати лише у спецумовах за температури від -80 до -60 градусів Цельсія. 28 березня після серії досліджень Європейське агентство з лікарських засобів дозволило зберігати вакцину Pfizer/BioNTech протягом короткого часу у звичайних фармацевтичних холодильниках протягом двох тижнів при температурі від -25 до -15 градусів. Відповідно до оновлених рекомендацій виробника вакцину можна безпечно зберігати у пунктах щеплень у звичайних холодильниках, при температурі від +2°C до + 8°C, протягом одного місяця.