Департамент підприємництва та розвитку промисловості Київської міської державної адміністрації повідомив, що передасть в оренду будівлю Житнього ринку за умови, що орендар збереже на першому поверсі продуктовий ринок.

 

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

"Місто ухвалило рішення здати частину площ Житнього ринку, який є комунальним майном, в оренду приватним власникам. Але за умови, що на першому поверсі залишиться традиційний продуктовий ринок, облаштований за сучасними умовами", - йдеться у повідомленні.

Правно на оренду ринку планують реалізувати на аукціоні.

"Потенційний орендар буде визначений через аукціон Prozorro за принципом найбільшої ставки, яка поповнить бюджет столиці. Крім того, задача орендаря - залучити інвестиції на реконструкцію приміщення ринку, - зазначили в Департаменті підприємництва та розвитку промисловості.

Процедура передачі в оренду, за умови визначення переможця на відкритих торгах, відбуватиметься відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна", - додали в КМДА.

Житній ринок, що розташований на Подолі, є одним із найстаріших ринків столиці. Нинішнє його приміщення було збудоване у 1980 році. Столична влада зазначає, що після понад 40 років експлуатації будівля ринку потребує капітальної реконструкції.

 

Нагадаємо, 12 липня у Києві забудовник почав зносити будівлю колишнього магазину-оранжереї "Квіти України". На захист будівлі стали активісти та небайдужі кияни.

14 липня поліція наклала арешт на будівлю на період досудового слідства по справі щодо самоуправства. Це забороняє проводити з будівлею будь-які дії, зокрема демонтаж, будівництво тощо.

Те, що будівлю збираються реконструювати, стало відомо у червні 2021 року. Власник оприлюднив концепт перетворення "Квітів України" на офісний центр, який мав повністю змінити зовнішній вигляд будівлі.

Спочатку забудовник  обіцяв співпрацювати з громадою, але невдовзі обірвав контакт.

Під час підготовчих робіт забудовник обрізав коріння 30-літнього винограду, зіпсувавши унікальний вигляд будинку, - той вже встиг повністю висохнути; та демонтував унікальні люстри та вітражі з інтер'єру.

Проєкт будівлі "Квіти України" розробив народний архітектор України Микола Левчук, а в 1986 році він був відзначений премією Спілки архітекторів як будівля року. Споруда довгий час функціонувала як магазин-оранжерея.