Ситуація з коронавірусом у Києві погіршується, система охорони здоров'я столиці працює на межі можливостей, заявив мер Віталій Кличко.

 

"Щодня помирають десятки людей. Щодня - понад 1,5 тисячі нових хворих. Так довго тривати не може... І, на жаль, багато вірусних нігілістів розуміють це, тільки потрапивши в реанімацію. І потім звинувачують усіх, але не себе. Зауважу, що на сьогодні, хоч Київ і є лідером з вакцинації в Україні, але ми повинні мобілізуватись і показати, що можемо дати відповідь і захиститися від вірусу. Вакцина є. Пункти, де можна отримати щеплення, працюють. Ідіть і вакцинуйтесь!", - сказав Кличко на брифінгу в середу.

 

Мер зазначив, що система охорони здоров'я столиці працює вже на межі можливостей, а ситуація з поширенням коронавірусу в місті й надалі погіршується.

"Не відвідуйте публічні місця без нагальної потреби. Не користуйтеся громадським транспортом, якщо немає гострої необхідності! Не ігноруйте небезпеку. Це може надто дорого коштувати... І ви наражаєте на небезпеку не тільки себе - ви нехтуєте здоров'ям своїх близьких! Ми не закрили заклади, торговельні центри, транспорт для вакцинованих та людей із тестами. Але ситуація погіршується. Давайте не доводити її до повного локдауну", - закликав мер столиці.

 

За словами Кличка, зараз заповненість ліжок у медзакладах Києва - 73%, але у деяких лікарнях - 99-100%. Водночас 85% госпіталізованих потребують кисневої підтримки, а ліжка з киснем заповнені на 70%.

Він також повідомив, що у місті до прийому хворих на COVID-19 підготовлено понад 6 тис. ліжок, з них близько 90% у комунальних медзакладах забезпечені киснем. Також у столиці є майже 500 апаратів штучної вентиляції легень.

"За минулу добу в Києві виявили 1740 хворих на COVID-19. Протягом останніх двох тижнів у нас збільшується смертність від вірусу. А за минулу добу - страшна цифра: 73 летальні випадки. І це не лише люди похилого віку", - сказав Кличко.

Збільшилася і кількість хворих дітей - 109 за добу, наголосив мер.