Цьогоріч головну ялинку країни на Софіївській площі засвітять напередодні Дня святого Миколая - 18 грудня, повідомляє КМДА.

 

Також цього тижня новорічні локації відкриють на Контрактовій площі та біля Арки дружби народів. Від 19 грудня до 16 січня у "Софії Київській" запрацює спеціальна різдвяно-новорічна програма. Для малечі підготували багато майстер-класів, виставок та екскурсій заповідником.

"Уже сьомий рік поспіль ми робимо новорічні свята в столиці у партнерстві із представниками бізнесу. Цей формат показав себе по-справжньому ефективним. Столична ялинка вже неодноразово входила до найкрасивіших новорічних локацій Європи, при тому що кошти, які виділяються зі столичного бюджету на святкування, зовсім невеликі, навіть у порівнянні з іншими містами України", - заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

 

Так, у перший день ялинки заплановано два заходи: програма про Святого Миколая та безкоштовна виставка у "Будинку Митрополита".

19 грудня - "Йде Святий Миколай"

Освітньо-пізнавальна програма "Йде Святий Миколай" відбудеться о 12:00 у "Брамі Заборовського", що на вулиці Володимирська, 24.

Вхід: 80 гривень

 

19 грудня - "Святкуємо разом!"

Виставка "Святкуємо разом!" відкриється о 15:00 в музеї "Будинок Митрополита", що на вулиці Володимирська, 24.

Вхід - безкоштовно.

У КМДА також нагадали, що карантинні обмеження стали новим викликом під час святкування, але дотримання їх - це не примха, а вимога часу. Тому доведеться носити маски у закритих приміщеннях та показувати сертифікати про вакцинацію, якщо, наприклад 25 грудня йти на майстер-клас "Святкова листівка".

 

На католицьке Різдво заплановано два заходи:

25 грудня - "Святкова листівка"

Майстер-клас "Святкова листівка" пройде о 12:00 в "Брамі Заборовського", що на вулиці Володимирська, 24.

Вхід: 150 гривень

 

25 грудня - "Під звуки меси та спів колядок"

Майстер-клас з акварельного живопису "Під звуки меси та спів колядок" пройде о 14:00 в музеї "Будинок Митрополита", що на вулиці Володимирська, 24.

Вхід: 150 гривень

 

Як повідомляє Департамент культури КМДА, до ярмаркового містечка вестимуть чотири святково прикрашені арки, з чотирма люстрами у центрі кожної.

А навколо пам'ятника Богданові Хмельницькому розташується ковзанка у вигляді тунелю для прихильників спортивних розваг.

Також на площі буде розміщена тепла артзона для відпочинку. На площі відвідувачів зустрічатимуть святкові комети, які символізують різдвяні зірки.

Навколо ялинки також розташуються дитячі атракціони та різноманітні фотозони.

 

Перед Новим роком на у центрі столиці очікується екскурсія до Софіївського собору та програма у Андріївській церкві присвячена напряму мистецтва.

29 грудня - "Світ бароко"

Освітньо-пізнавальна програма "Світ бароко" пройде о 14:00 в музеї "Андріївська церква", що на вулиці Андріївській узвіз, 23.

Вхід: 80 гривень

 

30 грудня - Екскурсія для дітей Софійським собором

О 14: 00 для дітей проведуть екскурсію Софійським собором.

Вхід: вхідний квиток в Софійський собор (школярі - 40 грн; дорослі - 100 грн) + вхідний квиток на територію (школярі - 15 грн; дорослі - 25 грн)+ екскурсійна путівка (школярі: 130 грн - для групи до 10 осіб; дорослі: 150 грн - для групи до 10 осіб).

 

На Володимирському проїзді на відвідувачів свята чекатиме різдвяний ярмарок, що буде святково прикрашений ілюмінацією, та зона фудкорту, концепція якої дещо змінена, враховуючи карантинні обмеження.

Їжа буде у стилі "стріт-фуд", тобто бутерброди та снеки, які зручно взяти і відійти, зберігаючи дистанцію.

 

Після новорічних гулянь запланована ще низка заході до Різдва:

3 січня - "Зима прийшла - свята привела"

Освітньо-пізнавальна програма "Зима прийшла - свята привела" влаштують о 13:00 в "Брамі Заборовського", що на вулиці Володимирська, 24.

Вхід: 80 гривень

 

4 січня - "Дорога до Санлісу"

Освітньо-пізнавальну програму "Дорога до Санлісу" влаштують о 14:00 в "Брамі Заборовського", що на вулиці Володимирська, 24.

Вхід: 80 гривень

 

5 січня - "Зима прийшла - свята привела"

Освітньо-пізнавальну програму "Зима прийшла - свята привела" влаштують о 13:00 в "Брамі Заборовського", що на вулиці Володимирська, 24.

Вхід: 80 гривень

 

5 січня - "Від Різдва до Богоявлення"

Освітньо-пізнавальну програму "Від Різдва до Богоявлення" проведуть о 15:00 в музеї "Кирилівська церква", що по вулиці Олени Теліги, 12.

Вхід: 80 гривень

 

Ще одна новорічна локація буде на Контрактовій площі. Там відкриється велика різдвяна локація «Різдво на Подолі», оформлена у європейському стилі.

Тут розташуються льодова ковзанка, велика снігова гірка, атракціони, резиденція святого Миколая. На гостей чекатимуть 10 000 кв. м святкового дійства, наповнених фудзонами, будиночками в стилі традиційних європейських ярмарків, у яких можна буде придбати різдвяні сувеніри крафтового виробництва.

 

Після Святвечора на киян та гостей столиці чекає ще чимало дійств: екскурсії, майстеркласи та багато ковзанок.

8 січня - "Історія фарфорової чашки"

Освітньо-пізнавальна програма "Історія фарфорової чашки" пройде в музеї "Будинок Митрополита", що на вулиці Володимирська. 24

Вхід: 80 гривень

 

9 січня - "Різдво Ебенезера Скруджа"

Дитяча театральна студія «Радощі» підготувала виставу "Різдво Ебенезера Скруджа". Подивитися її можна буде о 12:00 на вулиці Володимирська, 24

Вхід: 50 гривень.

 

Найвища гірка та тисячі ліхтариків: так пройде "Різдво на Подолі" у столиці біля станції метро Контрактова площа.

На додачу до цього тут на киян та гостей столиці чекає резиденція Санта Клауса, інтерактивна хокейна фотозона, сувенірна крамниця з 1000 найменувань подарунків та різдвяним декором у європейському стилі.

 

Ще після Щедрівки очікується майстер-класи з акварельного живопису та монотипії

15 січня - "Святкова листівка"

Майстер-клас з монотипії "Святкова листівка" проведуть о 12:00 на вулиці Володимирська, 24

Вхід: 150 гривень

 

15 січня - "Різдвяний карнавал"

Приєднатися до майстер-класу з акварельного живопису можна буде о 14:00 в музеї "Будинок Митрополита", що на вулиці Володимирська, 24.

Вхід: 150 гривень

 

16 січня - "Різдво під шум двох океанів"

Майстер-клас з акварельного живопису "Різдво під шум двох океанів" розпочнеться о 14:00 в музеї "Будинок Митрополита", що на вулиці Володимирська, 24.

Вхід: 150 гривень

 

Фото: КМДА