Партія «УДАР» наполягає на поверненні фінансової незалежності Києву. Про це під час «круглого столу» щодо актуальних питань законодавчого регулювання правового статусу Києва заявила народний депутат від фракції «УДАР» Наталія Новак.


Вона наголосила, що фракцією «УДАР» у Верховній Раді, а також депутатами від опозиції підготовлені законопроекти про вилучення із Бюджетного кодексу дискримінаційної норми стосовно того, що 50% податку на доходи фізичних осіб, що сплачується на території м. Києва, включаються до доходів Державного бюджету, пише прес-служба партії УДАР.


Зокрема, відзначила Наталія Новак,  мова йде про виключення статей 29 та 65 Бюджетного кодексу. «Київ – це столиця нашої держави і потрібно зробити все можливе, щоб наше місто мало дійсно європейське обличчя», - сказала вона.


В свою чергу народний депутат від фракції «УДАР» Валерій Карпунцов наголосив, що «УДАР» наполягає на інституційному розмежуванні виконавчого органу Київської міської ради та Київську міську державну адміністрацію. За словами народного депутата, це дозволить ліквідувати низку існуючих та потенційних суперечностей між цими органами столичної влади.


Депутат переконаний, що об’єднання виконавчого органу Київської міськради та Київської місцевої державної адміністрації, роз’єднання посад Київського міського голови та Голови КМДА призвело до надмірної централізації публічної влади у Києві. «Шляхом надання статусу виконавчого органу Київської міської ради місцевій державній адміністрації Київська міська рада фактично була позбавлена можливості формувати власний виконавчий орган», - сказав він.


Валерій Карпунцов додав, що сьогодні необхідно зробити все аби уникнути дублювання реалізації низки владно-державних повноважень органами місцевого самоврядування та державними місцевими органами виконавчої влади. «Ударівець» наголосив, що КМДА повинна стати органом виконавчої влади з повноваженнями контролю та координації.