Листопадовий політичний етюд на тему виборів місцевих органів влади та перспектив парламентської коаліції на каналі INTV зіграли політолог Костянтин Матвієнко та політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

К.Матвієнко: в цих виборах не брав участі НФ. Фронт отримав найбільшу підтримку виборців на минулорічних парламентських виборах і це стало підставою для формування уряду на чолі із А.Яценюком. У виборах місцевих органів влади НФ участі не брав. Партія «УДАР» В.Кличка виявилась поглинутою партією президента БПП «Солідарність». Фактично з двох найбільших фракцій парламенту - БПП та НФ - залишився 1 потужний суб‘єкт виборів - БПП. Як на Вашу думку, чи слід нам чекати переформатування уряду через те, що НФ фактично пішов з великої політики?


В.Небоженко: думаю, що так. Може це відбудеться не відразу, може парламентська більшість буде випробовуватись на розгляді тих чи інших гострих питання...Це можуть бути, наприклад, питання бюджету... З огляду на те, що сьогодні заявив президент, що буде мінятися склад ЦВК, а ми чудово розуміємо, що парламентська більшість - всі її складові - хочуть мати свого достойного представника в ЦВК і почнеться скандал. АП спробує представити суспільстві список лояльних людей, здатних співпрацювати з АП, але не з партіями і це буде великий конфлікт...


К.Матвієнко: виникає питання: а навіщо президенту змінювати склад ЦВК? До 15 листопаду - другого туру вибору міських голів - ЦВК змінена не буде, а далі нам президент обіцяв 4 роки без виборів. Дострокові вибори президента президент оголошувати не планує - навіщо міняти склад ЦВК?


В.Небоженко: це буде критерій, за яким президент буде визначати: діє парламентська більшість чи ні. Будуть гострі спори щодо персонального складу ЦВК і можливо питання персонального складу ЦВК перетече у питання довіри уряду... НФ нібито зник, став віртуальним, але вони зробили грамотний хід: на словах об‘єднавшись з президентською силою, вони розділили з нею відповідальність за те, що робить уряд...

 

INTV