Дванадцятий листопадовий політичний етюд на тему ЧС з футболу - 2018 та резонансні події останніх днів політолог Костянтин Матвієнко зіграв з чудовим партнером - народним депутатом Вадимом Івченком.

К.Матвієнко: коли планувався цей ефір, я мав намір поговорити з паном Вадимом про Чемпіонат світу з футболу у 2018-му році, який має пройти в Росії. Але трапилось декілька подій, які змінили мої наміри, хоч про футбол ми теж поговоримо. Отже, Вадиме, четвер, вечір, кабінет глави ВР, напад Тетерука на Олександру Кужель... Ви безпосередній учасник цих подій: що там трапилося?

В.Івченко: спочатку потрібно розібратися для чого туди пішла фракція? - Знову нехтування регламентом. Була проголосована постанова ВР про те, що ми будемо голосувати за всі законопроекти, які є у порядку денному. Там були євроітеграційні з/п, були про зменшення тарифів, зменшення ренти і мораторій на продаж землі... Через неякісну підготовку законопроектів два з них були загальмовані. Це Трудовий кодекс і з/п про поводження з заарештованим та конфіскованим майном. Вони були дуже неякісні. Великі фракції не дали необхідної кількості голосів за ці законопроекти і голова ВР відразу закрив засідання. Таким чином він порушив постанову ВР і порушив регламент... Лідер відразу нас зібрала і ми спочатку підійшли до ЗМІ - висловити своє обурення, а потім зайшли до Гройсмана.
Протягом бесіди весь час втручався в розмову керівник фракції НФ М.Бурбак - ми йому відповіли, що ми не до нього прийшли, а до голови ВР. Потім Бурбак замовк, а на заміну йому почав виступати Тетерук. Йому ми вказали на те, що він кидає дуже нестримані слова, на які можна отримати чоловічу відповідь. В той же час Олександра Володимирівна почала його трохи «тролити», вона казала: чоловіки, давайте заспокоїмось, чого ви кричите... подивиться краще як я сьогодні гарно виглядаю, які у мене парфуми...це була добра іронія з її боку.... Коли ми вже вийшли за охорону біля кабінету голови ВР, почули образливі слова з боку Тетерука на адресу Олександри Володимирівни - вона звичайно ж відреагувала... Тетерук, замість вибачитись, почав поливати О.Кужель водою з скляної пляшки (у парламенті скляні пляшки є тільки на столі голови ВР)... а після того, як він її вдарив пляшкою - це вже було все... можливо наша реакція була надто емоційною

К.Матвієнко: чим же ж можна пояснити таку поведінку, він же нібито адекватна людина?

В.Івченко: я думаю, що це пояснюється безкарністю...

В.Івченко:нам некомфортно працювати в умовах, коли прем‘єр не чує людей, коли депутати не мають честі і гідності...

К.Матвієнко: ви у спікера в кабінеті були з питання з/п про ренту на газ та про мораторій на продаж землі - яка доля цих законопроектів?

В.Івченко: наші законопроекти завтра будуть стояти в порядку денному відразу після евроінтеграційних законопроектів.

 

 

INTV