Холодні вітри не залітають в студію Осінніх політичних етюдів, де політолог Костянтин Матвієнко та його гість політолог Кость Бондаренко аналізують складну політичну атмосферу в Україні після виборів та світі, зокрема після «терактів 13/11» у Парижі.

К. Матвієнко: що ж сталося в Україні та в світі на ці вихідні. Ми бачили загострення ситуації на Донбасі - знову поранені та загиблі. Ми бачили трагедію Парижу, бачили зустріч G-20 в Анталії... так, у нас в цю неділю відбувся другий тур місцевих виборів. Почнемо з Донбасу. Голова Луганської ВЦА Г.Тука заявив, що, на його думку, мінський процес завершився у своїй дипломатичній фазі - що Ви думаєте з цього приводу?

К. Бондаренко: справа в тому, що мінський процес може закінчитись лише після виходу з нього однієї з сторін. Сторонами мінського процесу є українська влада, російська влада, країни-гаранти Німеччина та Франція, а також представники невизнаних утворень на частині території Донецької і Луганської областей. Стріляють зараз по всій лінії зіткнення і це свідчить про те, що мінські переговори зайшли у глухий кут. В мінському процесі є одна цікава річ, яка є неробочою на сьогодні - будь який документ, що стосується неконтрольованих територій, який розробляється українською стороною, має бути затверджений іншими сторонами, тобто російською та стороною терористів. При цьому лише Україна визнає їх саме терористами, а іншій світ поки що ні. Російська сторона весь час заявляє: нас це не стосується. Верховна Рада може ухвалювати будь які закони, а сепаратисти заявляють, що вони з цими законами не погоджуються.

Як тільки мінські переговори заходять у глухий кут - відразу починається стрілянина. Крім того, в неконтрольованих регіонах загострюється соціально-економічна ситуація. Відбулася низка спонтанних протестів населення. В Україні теж є певні групи, які зацікавлені в загостренні, зокрема, ті, хто заробляє на війні чималі гроші...

 

 

INTV