Перший зимовий політичний етюд маестро-політолог Костянтин Матвієнко зіграв соло і присвятив його знаковим для України подіям, які відбулися саме 1 грудня: Референдуму за Незалежність у 1991 році та початку масових протестів на Майдані у 2013-му.

К.Матвієнко:

Сьогодні 1 грудня і осінні політичні етюди на INTV природньо переходять у зимові політичні етюди...

Попереду у нас зустрічі з експертами, народними депутатами. Попереду обговорення ключових тем, таких як бюджетний процес, зміни в уряді. Попереду непростий 2016 рік.

Отже, 1 грудня. Ця дата двічі позначена в календарі Української історії. 24 роки тому, 24 серпня Український парламент проголосив Незалежність України. Тоді ж парламент ухвалив, що Акт Незалежності України має бути підтверджений найвищим сувереном - Українським народом через загальнонаціональний референдум.

Через те, що в Україні продовжували діяти радянські, російські ЗМІ, радіо та телебачення. Була небезпека, що радянській пропаганді вдасться загітувати Українців проголосувати за збереження СРСР. Референдум відбувся саме 1 грудня і понад 90% громадян України підтримали Незалежність. В Донецькій області 80% проголосували за Незалежність, в Севастополі - 57%, в Криму - 53%. Отже всі області України, навіть ті, які зараз є окупованими, підтримали Незалежність.

1 грудня, два роки тому, у 2013 році до 1 млн. громадян вийшли на акцію протесту - так розпочався саме Майдан Гідності...

 

 

INTV