Взимку теми політичних етюдів на INTV не стали менш гарячими. Сьогоднішній етюд на тему що відбуватиметься в українському політикумі після місцевих виборів дуетом зіграли політологи Костянтин Матвієнко та Кость Бондаренко.

К.Матвієнко: ...як ми бачимо, значно змінився політичний ландшафт після того, як 25 жовтня громадяни прийшли на виборчі дільниці. БПП залишається провідною політичною силою країни з підтримкою біля 19%, а на друге місце виходить партія «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко. І це все попри те, що у ВР БПП має найбільшу кількість мандатів, а партія «Батьківщина» - найменшу. Такий дисбаланс між настроями у суспільстві і політичними розкладами у правлячій коаліції дедалі більше створює напругу навколо роботи уряду...

 

К.Бондаренко: в українській політиці сьогодні немає стабільних партій, немає стабільних рейтингів. Ми бачимо як протягом року змінилися позиції політичних партій, змінилося ставлення громадян до цих партій. Якщо порівняти результати осені 2014 року з цьогорічними результатами, то ми бачимо, що у БПП сумарно з НФ мали 45% підтримки виборців, а зараз отримали 19%. Натомість у «Батьківщини» минулорічний результат був близько 6%, а цього року показник втричі більший. Просіли показники «Самопомочі», РПЛ і т.д. Політичний ландшафт України динамічно змінюється. Говорити про те, що ВР відображає настрої виборців не приходиться. На мою думку, мова може йти і про дострокові парламентські вибори, і про перегрупування у парламентській коаліції з тим щоби уряд, який може бути сформований більше відображав інтереси громадян України.

 

 

INTV