В гостях у господаря студії «Етюдів» Костянтина Матвієнка лідер правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко. Рух, зокрема, займається доведенням у судах фактів агресії РФ проти України.

 

К.Матвієнко: насамперед, хочеться пригадати нещодавнє рішення Ковпаківськиї районного суду у Сумах, яким саме РФ визнана винною у вбивстві українського офіцера. Якщо можна детальніше про це рішення.

 

А.Сенченко: наша організація отримала декілька рішень на користь наших військових, які побували в полоні. Такі рішення у нас були у Приморському суді Одеси, на Луганщині. Ось рішення Ковпаківського суду Сумської області - це перше рішення за заявою удови підполковника Шкурко, який, як було встановлено у судовому розгляді, потрапив у полон до російських регулярних військових формувань. Тобто ідентифікований зв'язок російського військового та державного керівництва з цими формуваннями. Восени 2014 біля Шахтарську підполковник Шкурко потрапив в полон і, згідно міжнародних конвенцій, ним мали опікуватися ті, хто його взяв у полон. Пізніше, Олександр Шкурко загинув, перебуваючи у полоні. Його тіло було ідентифіковане за допомогою експертизи ДНК і таким чином суд зміг встановити зв'язок між його полоном, загибеллю та РФ. Це було навмисне вбивство - були вогнепальні поранення, які несумісні із життям...