В студії «Етюдів» автор програми Костянтин Матвієнко та його гість громадський діяч Андрій Сенченко продовжують говорити про стан країни, але цього разу про вкрай необхідну економічну деокупацію від всевладдя монополій.

 

К. Матвієнко: одним з підрозділів Громадський рух «Сила права» віднедавна розпочата антимонопольна діяльність. Її метою є сприяти аби громадяни України отримували максимально якісні товари та послуги за адекватною ціною. Певною мірою Громадський рух бере на себе функції держави, від яких вона відмовилась... Ви знаєте, що нещодавно Кабміном були скасовані навіть деякі держстандарти. Отже, пане Андрію, від вас прошу більше інформації про діяльність антимонопольного центру України. Зрозуміло чим була покликана ця активність громадськості, але більше про способи і напрямки роботи.

 

А. Сенченко: Ну, з початку про мету: наше завдання, як ми його собі сформулювали, це повернути українським громадянам купівельну спроможність. Тому що вони втратили її, певною мірою, у зв'язку з тим тиском тарифами, необґрунтованими цінами. І друге завдання: допомогти повернути українському виробнику конкурентоспроможність. Допомогти кожному громадянину, виробнику реалізуватися у власній країні, а не їхати закордон. Проблема полягає в тому, що монополізм і корупція - це пов'язані речі. Корумпована влада не розраховує на якісь випадкові корупційні доходи - схеми постійного корупційного доходу створюється якраз на ґрунті монополій.