В студію «Етюдів» завітав один з очільників організації «Сила права» Андрій Сенченко. Розмова йшла про юридичну стратегію судових позовів до держави-агресора.

 

К.Матвієнко: до нас завітав пан Андрій Сенченко і він нам має повідомити про надзвичайно важливу подію: вперше, Верховний суд України ухвалив рішення, яким зафіксовано факт того, що громадяни України є постраждалими від збройної агресії РФ.

Знаємо, що організація «Сила права» активно займається організацією нової судової практики і українські суди, майже в усіх регіонах визнають факти того, що саме внаслідок російської збройної агресії страждають українські громадяни: це вимушені переселенці, і ті, хто втратив майно. Що означає на практиці рішення Верховного суду?

 

А.Сенченко: є передісторія всього цього. Ми почали працювати в цьому напрямку наприкінці 2014 року. Спочатку була розроблена юридична стратегія: яким чином постраждалі від російської збройної агресії українські громадяни зможуть подавати позови та отримувати відшкодування завданої шкоди від держави-агресора...