Автором «Весняного етюду» на непросту тему санкцій проти РФ разом із політичним аналітиком Костянтином Матвієнко став доктор історичних наук, професор Ігор Туров.

 

К.Матвієнко: отже, пане професоре, почнемо саме із санкцій, які мають подвійну природу: з одного боку санкції запроваджуються, з іншого боку ми знаємо, що Дональд Трамп ставиться дуже прихильно до Володимира Путіна, до того що Путін робить у світі. Анонсована їхня зустріч (можливо у Вашингтоні). Отже, що можна сказати чи готовий Трамп у питанні санкцій йти на те, аби заподіяти максимальну шкоду такому небезпечному російському режиму?

 

І.Туров: ми бачимо, що зараз Трамп якомога більше гальмує ці санкції і намагається допомогти Росії. Звичайно, на нього тисне суспільство і він не може робити все, що йому заманеться, але давайте усвідомимо такий простий факт: рік т ому Конгрес ухвалив закон, який зберігає санкції, раніше ухвалені по відношенню до Росії та робить їх обов'язковими і такими, які можна змінити тільки рішенням Конгресу. Він також вимагав дві дуже суттєві санкції: 1. Заборона на купівлю російських облігацій, тобто цінних паперів, які випускає уряд і завдяки яким зараз тримається російська система, бо банки під санкціями і грошей в обігу не вистачає - лише завдяки цінним паперам російського уряду все якось тримається...

 

К.Матвієнко: цінним паперам і експорту вуглеводнів?

 

І.Туров: щодо експорту вуглеводнів поки що особливих додаткових санкцій не планувалося. А ось цінні папери, аби оплачувати бюджет поточний грошима наступного року - це був би тяжкий удар.

Але більш тяжкий удар - це Доповідь про корупцію у вищих ешелонах російської влади, пов'язаність міністрів та вищих чиновників із олігархами та й самі олігархи.

Чому це саме так важливо?

Тому що американська та й вся західна судова система вибудована в такий спосіб, що якщо є якась офіційна заява, доведена якась доповідь про корупцію у владі будь якої країни, то проти неї автоматично починають діяти американські закони проти корупції. Тобто робиться доповідь у Конгресі і наступного дня суди та слідчі починають арешти рахунків, арешти власності, заборона на в'їзд в країну. Тобто проти всіх фігурантів такої доповіді починаються масові переслідування.