Сьогодні на нашому каналі ексклюзивна і надактуальна тема - сміття в Україні. Розібратися в цій темі допоможе пан Сергій Меркулов - фотохудожнік і журналіст  і так само - знавець української природи.

Бесіду веде Костянтин Матвієнко.

У 2015 році Президент Петро Порошенко озвучив Генасамблеї ООН: площа втрачених Україною територій Криму і Донбасу становить 44 тисячі квадратних кілометри. Але ще 43 тис кв, км. на той час Україна віддала добровільно під сміттєві полігони.

У 2018 році за Донбас і Крим ведеться гібридна війна, зате українські смітники зростають за мовчазної згоди уряду. Додавши до окупованих Росією земель території під смітниками, отримаємо аж 14% втраченої України, площу яких можна прирівняти до двох Даній. Смітникова і збройна окупації коштували Україні однаково дорого.

 

Військові стримують окупантів. Та хто розбере смітники нашої держави?

 

Екологічна катастрофа виникла не одразу. З початку Незалежності Україною практикувалися застарілі методи «утилізації» сміття: відвіз-викинув-заплатили.  Таким чином держава накопичила 54 млн кубометрів відходів, і щороку сміттєві полігони поповнюються ще на 15-17 мільйонів тон. Полігони містять по 27 тон токсичних відходів на кожного українця, впливаючи на здоров'я і тривалість життя кожного з нас! Отрута потрапляє в грунт, повітря, питтєву воду, у м'ясо риб, тварин, птахів і в городину. Час бити на сполох.

 

Державу врятує екологічний патріотизм. Треба розширити зону комфорту українців. А комфорт - це не тільки здоров'я, а й багатство народу. У країнах Європи давно знають що переробляти сміття - вигідно.  Зокрема, в Бельгії на 11 мільйонів громадян - 18 сміттєпереробних підприємств, у Швейцарії на 7,5 млн мешканців - 30 заводів, у Франції на 65 мільйонів - 128 заводів. Цебто 1 сміттєпереробне підприємство на кожні 500 тисяч громадян. Швеція досягнула утилізації 99% сміття та імпортує його з інших країн. Індія - батьківщина священних корів, побудувала тисяч кілометрів доріг з пластику, переробивши поліетиленові пакети і обгортки від шоколаду.

 

Яким шляхом піде Україна і хто очолить її похід проти сміттєвих полігонів?