Фіскальна служба України очолила анти рейтинг державних органів влади, за рівнем корупції. На другому місці - Агентство земельних ресурсів, а на третьому - Державтоінспекція. Такі дані анонімного соціологічного опитування, що проводилось серед українських підприємців, у лютому-березні поточного року. У ньому взяли участь майже 3 тис. респондентів.
Українські бізнесмени вважають: корупція в державних органах України не зникла, вона залишилась на тому ж рівні.
Серед галузей економіки, найбільш схильних до корупції, «лідирують» сільське господарство, промисловість, торгівля, транспорт і зв'язок.
Найбільш корумпованими є держоргани Одеської та Запорізької областей. Найменший рівень корупції зафіксовано на Волині, Закарпатті та у Полтаві.
Запровадження структурних реформ і боротьба із корупцією в цілому - цього, на думку експертів, нині замало. Слід брати конкретну операцію, як-то перевірку фіскальної служби та спробувати змінити цей процес або ж, навіть ,скасувати певні послуги, щоб знищити будь-які підстави для корупції.
Будь-яка реформа має контролюватись за принципом сприйняття її суспільством, вважають фахівці. Для цього й потрібні подібні опитування, як варіант - кожні 4 місяці, що дозволить постійно моніторити ефективність дій влади, щодо зменшення рівня корупції та виявляти динаміку реформ.