1722 У Москві помер Симеон (у чернецтві Стефан) Яворський,

богослов, філософ, письменник, поет, публіцист, проповідник, релігійний, політичний і культурний діяч, очільник Синоду Російської Православної Церкви та Слов'яно-греко-латинської академії. Похований в Архангельському соборі Рязані. Народився в містечку Яворі біля Турки (тепер Львівська область) у 1658 році.

 

1859 У Великобританії вийшла друком книга "Походження видів шляхом природнього відбору, або збереження придатних порід у боротьбі за життя" англійського натураліста Чарльза Дарвіна, в якій була викладена наукова теорія еволюції, що базується на принципах мінливості видів, природнього добору та боротьби за існування.

Весь наклад кількістю 1250 примірників був проданий за один день.

 

1871 Народився Микола Вороний (найвідоміші псевдоніми: Арлекін, Віщий Олег, Микольчик),

український поет, театрознавець, перекладач, актор, член НТШ та Центральної Ради, автор ряду літературознавчих статей, театральних рецензій. Репресований у 1934 році. Розстріляний 07.06.1938.

 

1934 За нез'ясованих обставин під час нескладної операції у російському місті Кисловодську помер Михайло Грушевський,

український історик, визначний політичний і державний діяч, публіцист, голова Української Центральної Ради (з 1917), член Української Академії Наук (з 1924), академік Академії Наук СРСР (з 1929). Похований на Байковому кладовищі в Києві.

 

1947 Палата представників конгресу США 346-а голосами проти 17-и прийняла рішення вважати позицію 10 діячів Голлівуду, які відмовились свідчити Комісії по розслідуванню антиамериканської діяльності, проявом зневаги до конгресу, за що їх згодом було засуджено до року тюрми.

"Голівудська десятка", до якої воходили Альберт Мальц, Дальтон Трамбо, Рінг Ларднер, Джон Лоусон, Семюел Орніц, Лестер Коул, Алва Бессі, Герберт Біберман, Едвард Дмитрик і Роберт Скотт відмовились відповісти на питання чи є вони зараз або були в минулому членами компартії, посилаючись на першу поправку до конституції, що гарантувала свободу політичних уподобань.

 

1954 Народився Емір Кустуріца,

боснійський музикант (група Zabranjeno Pusenje), кінорежисер, двічі лауреат "Пальмової гілки" Каннського кінофестивалю ("Батько у відрядженні" [1985], "Андеграунд, або Була якось одна країна" [1995]).

 

2004 Центральна виборча комісія України оприлюднила офіційні результати виборів Президента України. Переможцем визнано провладного кандидата на посаду глави держави, прем'єр-міністра Віктора Януковича.

Протокол підписали 11 членів комісії, один із яких, Олександр Чупахін, підписав його з позначкою, що цей документ "не відповідає волевиявленню українського народу". Не підписали протокол троє членів ЦВК - Андрій Магера, Руслан Князевич і Ярослав Давидович.


Світлана Мормель
Олекса Янів

Заголовне фото Майстерня Треті Півні