Юлія Тимошенко вважає, що закладене в Конституції двовладдя між президентом та прем'єр-міністром в рамках виконавчої влади треба ліквідувати, адже цей конфлікт негативно впливає на розвиток країни.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила в ефірі Національного радіо.

«В українській Конституції так закладено, що Україна - єдина в світі країна, яка має не одного керівника виконавчої влади, а двох: президента та прем'єра. Президент та прем'єр-міністр - два керівники однієї системи управління країною, практично з рівними повноваженнями і в них. Тож Завжди є конфлікт стратегій, бачень, тактик, конфлікт амбіцій і це впливає на стабільність в Україні, це погано впливає на позитивний розвиток країни», - вважає політик.

На думку Тимошенко, усунути цей конфлікт можна лише одним шляхом - створенням нового суспільного договору, тобто ухваленням нової Конституції.

Голова партії зауважила, що Конституція 1996 свого часу зіграла позитивну роль, оскільки нею закріплено українську державність, однак в сучасних умовах виникла потреба у новому суспільному договорі між людьми.

«Коли створювалася Конституція 1996 року, то з людьми не порадилися. Цей основний закон створили чиновники, і тому в цій Конституції люди, громада, громадянське суспільство - безправні. У них немає жодного інструменту впливу ні на політиків, ні на уряд, ні на Верховну Раду, ні на кого...» - пояснила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також упевнена, що у новій Конституції «люди мають бути на горі владної вертикалі, а не внизу, де їх топчуть ногами, і саме люди мають поставити вимоги чиновникам».

Тож вона має намір усіляко сприяти діяльності нового суспільного руху «Народна Конституція», завдяки діяльності якого вже розроблено відповідний законопроект. Також є ініціатива створення Конституційних зборів не з політиків, а з представників громадянського суспільства, завданням яких буде написання нового суспільного договору.

«Я робитиму усе можливе для того, щоб в Україні народилась Конституція, яка дасть Україні сили, дасть людям справедливість», - підсумувала Юлія Тимошенко.