Уряд Володимира Гройсмана планує вирішувати економічні проблеми в країні за рахунок народу. Таку думку, під час прес-конференції в Києві, висловив експерт з соціальних питань Андрій Павловський, передає INTV.

«Уряд Гройсмана планує надалі йти помилковим шляхом Яценюка і вирішувати важкі проблеми економічної кризи за рахунок пересічних громадян. Підтвердженням цьому є інформація, що НКРЕКП внесла пропозиції щодо змін ціни на газ і структури ціни закупівлі природного газу в державної компанії «Укргазвидобування» - заявив Павловський.

Зокрема, за словами експерта, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пропонує змінити вартість газу для підприємств теплоенергетики.

«Якщо зараз ціна газу для таких підприємств складає 1770 грн., то з 1 травня пропонується збільшити її майже в 2,5 рази, щоб вона складала 4357 грн. При чому, категорія виробництва «для потреб населення» - скасовується. Буде встановлюватись єдина ціна, як для підприємств, так і для населення» - зазначив він.

Крім того, НКРЕКП пропонує уряду змінити «соціальну» ціну газу для населення. На сьогодні, зазначив Павловський, вона складає 3600 грн. за 1000 куб.м, а пропонується, щоб з 1 травня вона була збільшена мінімум на 35 % і складала не менше, ніж 4860 грн. за 1000 куб.м блакитного палива.

«Тобто, ми бачимо, що антисоціальна політика уряду Яценюка буде продовжена, щоб отримати черговий транш від МВФ. Тим більше, що отримання цих кредитів ніяк не впливає на добробут звичайних громадян, адже мінімальні зарплати і пенсії залишаються фактично «замороженими» на рівні 2013 року» - наголосив експерт.

«В той же час про себе високопосадовці не забувають, адже Гройсман суттєво підвищив заробітні плати, як вищим чиновникам, так і депутатам» - підсумував Андрій Павловський.