Рішення про невизнання виборів до Державної Думи Росії, в цілому, необхідне Україні, в першу чергу - для означення своєї політичної позиції, а також для створення прецеденту, як такого. Таку думку під час прес-конференції у Києві висловив політолог, Тарас Березовець, передає INTV.

Експерт розповів, що рішення Верховної Ради від 20 вересня 2016 року про невизнання легітимності виборів до Держдуми Росії ґрунтується на трьох факторах.


«По-перше - це порушення Женевської конвенції 1949 року, один з пунктів якої прямо забороняє примушувати населення окупованих територій до участі у будь-яких організованих виборах до органів місцевої влади чи до парламенту країни. Друга причина - це те, що від Криму було обрано 4 депутати-мажоритарники» - пояснив він. І по-третє, за словами політолога, кримчани брали участь у формуванні партійного списку, тобто їх голоси прямо вплинули на обрання 225 депутатів, обраних за партійною системою.


«Таким чином, про що йдеться в постанові Верховної Ради, в цілому 229 депутатів Державної Думи VII скликання чи більше половини від її конституційного складу є нелегітимно обраними» - зазначив Березовець.


Таким чином, своїм рішенням Верховна Рада позбавляє себе можливості будь-якого міжпарламентського діалогу з Держдумою та її окремими депутатами.
«Фактично мова йде про те, що Україна заявляє: будь-які закони, підзаконні акти, міжнародні договори, підписані Державною Думою - є нелегітимними. Відтак, Україна створює сьогодні юридичний прецедент невизнання будь-яких рішень, прийнятих російським парламентом» - наголосив фахівець.


Втім, на думку Березовця, країни Заходу не підуть на невизнання цих виборів. З одного боку - тому що вони хочуть продовжувати діалог з Російською Федерацією, а з іншого - це є суверенна позиція України.

 

Читайте також: Крим ніколи не навчиться жити без України, - експерт