Якщо влада не дослухається до ультиматуму, який минулого тижня оголосили ошукані вкладники банків, то вже 15 листопада вони готові вийти на вулиці з масовими протестами.

Про це сьогодні повідомив народний депутат від «Батьківщини», член бюджетного комітету Іван Крулько під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради.

Парламентар зазначив, що мільйони громадян України, тисячі підприємств та десятки благодійних фондів стали жертвами злочинної політики Нацбанку України і персонально голови НБУ Валерії Гонтаревої.

«Результати роботи НБУ на чолі з Гонтраревою - банкрутство десятків банків, виведення за кордон мільярдів гривень, у тому числі рефінансу, навмисна девальвація гривні, яка знецінилась утричі, мега-інфляція, неплатоспроможність мільйонів українців, які втратили свої депозитні вклади і не можуть платити за валютними кредитами, блокування діяльності благодійних фондів, які збирали по гривні кошти на соціальні потреби - лікування хворих, допомогу військовим у АТО», - уточнив Крулько.

Він нагадав, що ультиматум від ошуканих вкладників і дорожня карта виходу із банківської кризи були сформульовані минулого тижня за підсумками круглого столу, який організувала фракція «Батьківщина» з представниками ГО, що об'єднують ошуканих вкладників різних банків.

За словами Крулька, дорожня карта, яку напрацювали учасники заходу, передбачає стабілізацію ситуації у банківському секторі через прийняття низки законів, створення тимчасової слідчої комісії з перевірки діяльності Нацбанку та Фонду гарантування вкладів, проведення комітетських та парламентських слухань з цих питань.

«Ультиматум ошуканих банками має бути виконано. А за злочинну політику у банківському секторі мають відповісти усі причетні», - наголосив народний депутат від «Батьківщини».

Батьківщина, INTV