Українська молодь має відчути, що держава дає їй можливості та стимули залишатись в Україні, а не виїжджати за кордон. Ідеї молодіжної політики, мають лягти в концепцію державного розвитку.

Про це сказав народний депутат від «Батьківщини», лідер «Батьківщини молодої», Іван Крулько, під час Форуму української молоді у Києві, передає INTV.

«Українська молодь - це ДНК нації, це програма розвитку майбутнього і від того, як молодь буде розвиватися, починаючи з першого класу школи, який ДНК буде формуватись в української молоді, таку ми матимемо українську державу» - наголосив він.

Політик зазначив, що українська молодь має відчути, що держава дає їй можливості, і для цього потрібно закласти правильний фундамент.

«Я не хочу, щоб українська молодь відчувала, що держава дає їй все, треба дати вудочку, ми самі здатні наловити риби, але коли в нас забирають вудочки і заганяють в гетто, тоді українська молодь не бачить нічого, як виїжджати за кордон» - заявив Крулько, зазначивши, що законопроект «Про молодь», розроблений «Батьківщиною молодою», спрямований на те, щоб молоді люди залишалися в Україні і «кожної хвилини працювали на те, щоб ми інтегрувалися в ЄС, але не виїжджали туди масово».

«Побудуємо Європейський союз тут, і тоді ми станемо невід'ємною частиною європейської нації» - сказав він.

І. Крулько розповів, що розробляючи документ, його автори переклали і вивчили близько 40 законів, які працюють в Євросоюзі, а також Європейську хартію участі молоді в громадському житті на місцевому і регіональному рівнях, і всі найкращі практики та ідеї, які успішно діють в Європі, включили у цей законопроект.

«400 млн. євро в рік федеральний бюджет Німеччини витрачає на молодіжну політику. У Великобританії 371 млн. фунтів стерлінгів виділяється на молодіжну політику тільки з державного бюджету, ми не говоримо про місцеві, - наголосив політик, зазначивши, що в Україні з держбюджету на працевлаштування молоді не передбачено нічого, тому закон покликаний змінювати цю ситуацію.

Зокрема, за словами депутата, законом «Про молодь» запроваджується ноу-хау для України - державні ендаументи, коли десять найкращих організацій щороку отримуватимуть депозит у державному банку в інтересах молодіжної організації і працюватимуть за відсотки від нього.

«Цей депозит буде на всі роки діяльності цієї організації. Ми порахували, що за 5 років ми матимемо 50 самостійних молодіжних організацій в Україні, через десять років ми матимемо 100 незалежних ні від кого організацій зі своїми офісами та працівниками, які будуть реалізовувати ті проекти, заради яких вони були створені» - сказав він.

Також пропонується створити спеціальну агенцію, яка розглядатиме молодіжні проекти і 0,1 % від видаткової частини бюджету передбачено для наповнення фонду молодіжних проектів, в бюджеті 2017 року - це було б 700 млн. грн.

І. Крулько переконаний, що молодь - це та рушійна сила, яка може змінити хід історії та ситуацію в Україні на краще.

«Мусимо з вами добиватись того, щоб ідеї молодіжної політики, стали ідеями розвитку держави, тоді і ДНК в Україні буде здоровим, і ми обов'язково побудуємо українську державу із здоровою українською нацією» - підсумував він.

Читайте також: Крулько: Влада мусить виконати ультиматум ошуканих вкладників (ВІДЕО)