На початку наступного року ВО «Батьківщина» презентує Стратегію виведення України з кризи, де йтиметься про зміну Конституції, податкової системи, розвиток аграрного сектору, боротьбу з корупцією.

Про це вчора, 23 грудня, у ході онлайн-конференції заявила лідер партії Юлія Тимошенко, відповідаючи на питання громадян.

«Партія ВО «Батьківщина» відразу після Нового року презентує новий стратегічний план для України. Він буде реалістичний і втілений у життя, як тільки влада буде перезавантажена», - наголосила Тимошенко, пише персональний сайт політика.

Насамперед, наголосила парламентарій, треба побороти корупцію у вищих ешелонах влади та заборонити офшори.

«Корупція не буде існувати, якщо вище керівництво держави не буде її очолювати. Тому Президенту, голові уряду, керівнику НБУ треба перестати кришувати корупцію, тоді вона на системному рівні мінімізується. Також потрібно прийняти закони, які заборонять офшори. Таким чином ми зможемо подвоїти наш бюджет і зробити країну заможнішою», - зазначила народний депутат.

Читайте також: Перша web-конференція Юлії Тимошенко (ВІДЕО)

Юлія Тимошенко нагадала, що, будучи прем'єр-міністром і наводячи порядок в енергетиці, в 2000 році вдалося збільшити доходи бюджету і покрити річні заборгованості по пенсіям і зарплатам. А у 2005 році змогли подвоїти доходи від тіньових оборудок на митниці.

Також Лідер Партії ВО «Батьківщина» вважає, що треба змінювати податкову систему, але насамперед треба радикальним чином знизити податок, оскільки в нашій країні одне з найвищих податкових навантажень на підприємців.

«У нашій країні податкове навантаження на підприємців найвище в світі. Чому? Тому що нам не дають розвиватися, ставати на ноги. Тому що Україна дуже ласий шматок у світі і її не хочуть нам просто так віддати», - сказала вона.

За приклад, зазначила народний депутат, треба брати американську податкову систему, де не має податку на додану вартість.

Крім того, наголосила Юлія Тимошенко, треба розвивати аграрний сектор, зокрема створювати фермерські господарства, а також підприємства з переробки сільгосппродукції, що зробить нашу країну заможною.

Читайте також: Тимошенко звинуватила СБУ у бездіяльності щодо протидії «експансії» російських банків

«Потрібно піднімати аграрний сектор. Якщо ми побудуємо 2,5 млн фермерських господарств, як це є в Польщі, і мінімізуємо великі аграрні холдинги, монополії, то побудувавши підприємства з переробки сільгосппродукції зможемо зробити країну найзаможнішою в Європі. Земля - це наше безцінне сільськогосподарське багатство», - підкреслила парламентарій.

Крім того, вважає вона, треба запровадити мікрокредитування для маленьких підприємств, що дозволить створити робочі місця для молоді.

А для того, щоб перезавантажити країну, Лідер Партії ВО «Батьківщина» заявила, що треба обов'язково змінити стосунки між владою і людьми.

«Коли в 1996 році приймалася Конституція, вона була певним позитивним кроком, тому що закріплювала нашу незалежність, суверенітет. Але її приймали пострадянські комуністичні номенклатурні працівники і зробили її під себе. Тому Ваших імперативних, чітких прав, які ви зможете реалізувати в цій Конституції не має. Для того, щоб отримати країну, яка треба Вам, потрібний новий суспільний договір між громадянами України, де не політики своїми заангажованими інтересами будуть розробляти нову Конституцію», - сказала народний депутат.

Юлія Тимошенко підкреслила, що нову Конституцію мають писати інтелектуальні люди з правовою освітою, конституціоналісти і не пов'язані з політикою.

«Нова Конституція має бути новим суспільним договором між українцями і ухвалюватися на всеукраїнському референдумі. У ній не має бути президентської форми правління. Нам потрібна сильна парламентська форма правління, яка має бути чітко виважена, демократична, інклюзивна, де буде справжня децентралізація з сильними громадами, але зі збереженням унітарності нашої держави, бо зовнішні загрози, на жаль, дуже великі. Цю Конституцію українському народу треба вистраждати і ми її вистраждаємо таку, яка вона Вам потрібна», - підсумувала парламентарій.