Візит віце-президента США Джо Байдена до України є цікавим і важливим саме в контексті того, що відбулось за лаштунками зустрічі із українськими високопосадовцями. Крім того, американський політик зробив низку важливих публічних повідомлень щодо України.

«Візит Байдена за 4 дні до того, як здійсниться передача влади в США, може мати кілька причин. Цікавим є не лише те, що було на поверхні заяв, які були самі по собі цікавими, а те, що відбувалось за лаштунками», - сказав у коментарі INTV в кулуарах парламенту народний депутат України, Григорій Немиря (фракція «Батьківщина»).

Ключовий і важливий акцент від американського політика - це питання корупції, як «не стільки питання доброчесного управління, а як питання національної безпеки України».

«Байден наголосив в цьому контексті на самозбереженні України, як такої», - підкреслив Г. Немиря.

Зокрема, як зазначив віце-президент США, 2017 рік стане показовим роком і нині не час відкладати процеси боротьби із корупцією, а також низки інших реформ.

«У перекладі із дипломатичної мови - це було попередження, що якщо нарешті в Україні не перейдуть від обіцянок до реальних кроків, у тому числі і боротьби із корупцією, то США не зможуть допомогти», - пояснив Г. Немиря.

Він також звернув увагу на повідомлення від Джо Байдена щодо санкцій проти Росії і ситуації на Сході України.

«Нарешті ми побачили, наприкінці терміну чинної Адміністрації президента США, позицію, яка є більш чіткою, ніж до того. А щодо санкцій, чіткість була в тому, що він підкреслив, що вони мають зберігатись до повного виконання зобов'язань щодо Мінську», - сказав парламентарій.

Читайте також: МВС заважало експертній групі ООН розслідувати злочини проти Майдану, - нардеп (ВІДЕО)

Г. Немиря також наголосив, що віце-президент США, Джо Байден виконав функцію президента США Барака Обами, який став першим президентом США за часи незалежності України, який не знайшов можливості відвідати Україну із офіційним візитом.

Софія Зарудна