Зачистка Донбасу від одіозних лідерів бойовиків відбувається за участю російської розвідки, аби цього року спробувати повернути Донбас до України.

Про це в ексклюзивному коментарі для Фактів ICTV розказав український політтехнолог Тараc Березовець.

Далі пряма мова.

- Це робиться навмисне для того, аби знищити найбільш відомих публічних осіб захоплених територій. Зрозуміло, що ніякої ролі Гіві та Моторола не грали, це було лише обличчя російської пропаганди. Ні в які атаки вони не ходили, ніякими великими полководцями вони не були. Тут були задіяні російські кадрові офіцери, а бойовики - це лише прикриття кадрових російських військових.

Звичайно, ми маємо радіти тому, що знищений черговий військових злочинець, але проблема полягає в тому, що це робиться не українськими спецслужбами, на жаль, а російськими. І робиться це для того, аби цього року спробувати повернути Донбас до України, під контроль української центральної влади. Знищують найбільш відомих одіозних бойовиків, і цим уможливлюють процес проведення амністії на цих територіях. Тому тут є велика кількість викликів, і, звичайно, радіти цим подіям потрібно, але треба мати на увазі, що це робиться не випадково, це робиться свідомо, з метою пришвидшити процес інтеграції цих окремих земель під наш контроль.

План Росії передбачає, по-перше, повернення цих територій до складу України, зі зміною Конституції, надання особливого статусу, з правом вето на ухвалення рішень центральної, зокрема - зовнішньо-політичних. Наступне - проведення повної амністії людей, які були задіяні в роботі незаконних органів самопроголошених республік. Потім - проведення місцевих виборів на цих територіях. Далі - оголошення дострокових виборів до Верховної Ради, з можливістю проведення на цих територіях мажоритарних виборів. Таким є план Росії. На жаль, наші західні союзники, зокрема - Франція, можуть погодитись на такий сценарій. Тому Україні треба готуватися до найгіршого сценарія. Це не означає, що цей сценарій реалізується. Він не може реалізуватися без нашої згоди.

- Що ж до найбільш ймовірних наступних цілей - це Плотницький і Захарченко. Тим більше, що російське керівництво давно планує замінити їх, тим більше, що вони розкрадають у великих розмірах російську фінансову допомогу. Крім того - вони дуже багато знають, і могли б стати небезпечними свідками у міжнародних трибуналах проти Росії. Ніхто їх живими, звісно, у відставку не відправить.

Читайте також: ПЛОТНИЦЬКИЙ ПОСПІВЧУВАВ ЗАХАРЧЕНКУ ЧЕРЕЗ ЗАГИБЕЛЬ «ГІВІ»