Сьогодні в нашій програмі гість з Москви письменник, філософ, футуролог, військовий стратег, гуманітарний технолог, людина з тверезим розумом в Росії Сергій Борисович Переслегін.

 

С.Дацюк: готуючись до програми, я переглянув Ваші відео записи і відзначив для себе деякі точки, думки, про які маю бажання з Вами поговорити, посперечатися...Для початку обговоримо ситуацію «Куди котиться цей світ?». Пропоную рамкову концепцію нашої розмови: догравання минулих сюжетів по Переслегіну: цитата «Найближче майбутнє - це повторення минулого... Якщо деякий сюжет не дограли до кінця і штучно зупинений, то він неминуче спливе аби бути дограним до кінця. При цьому відбудеться подвоєння подій по відношенню до першої гри цього сюжету». Ясно, що тут пригадується фраза Гегеля, повторена Марксом, що історія повторюється двічі як трагедія і як фарс. Мені здається, що фарс - це догравання «нібито», догравання для мас...

 

С.Переслегін: частіше за все другий сюжет є фарсом, на який ви дивитесь з великої відстані і долі окремих мільйонів людей вам не дуже цікаві. Багато історичних подій не дограються до кінця (так грають в преферанс досвідчені гравці, визначаючи хто саме програв в цій здачі без гри) - і без догравання все ясно.

Дуже простий приклад: І Світова війна. Німеччина воювала з Францією, Англією, Росією і т.д. Світова війна, з точки зору воєнної стратегії, закінчилась восени 14-го року, коли, як в преферансі, можна було сказати, що німці «без двох» і спокійно жити далі.

Але так не вийшло, війна тривала до 18-го року. Зауважу, що й в момент підписання миру німецькі війська знаходились на територіях країн-супротивників, німецький флот неушкодженим знаходився на своїх базах, але всі до останнього солдата розуміли, що війну програно. Втім, минуло не так багато часу, коли з'явилася думка, що війну не було програно, що поразка - це результат ганебної зради і ось тепер ми дограємо цю війну правильно і все буде добре...

60-ті роки ХХ сторіччя - це «Золотий вік» і для СРСР, і для Штатів, і для Англії, і для Франції, для всіх людей, які мислили в категоріях прогресу.

 

С.Дацюк: а чи можна дограти сюжет, в якому СРСР перемогла у ІІ Світовій війні, всі республіки разом, пів-Європи підкорено і фактично весь світ поділений на двох з США?

 

С.Переслегін: цей сюжет нецікавий і безперспективний.