Перша частина розмови тут

 

С.Переслегін: яка головна помилка Гітлера? Схоже, що Гітлер до кінця війни так і не зрозумів, що з сюжету націоналізму можна витягнути реванш для зруйнованої Німеччини, але сюжет націоналізму - це не сюжет для переможця, якому потрібно потім реорганізовувати Європу. Таким чином Німеччина не мала стратегії виграшу, тому що вона не знала що саме вона б робила у випадку перемоги.

 

С.Дацюк: тобто, для того аби вигравати на масштабі більшому ніж нація потрібні інші концепції.

 

С.Переслегін: через 40-50 років ніхто знати не буде кому належить Прибалтика чи Крим. Головним питанням є для чого людство існує і що для цього робить. З початку 60-х років минулого сторіччя в Росії на рівні цієї концепції нічого не зроблено. А ось США бере активну участь у розробці і втіленні такої концепції. 90-ті роки - це концепція сталого розвитку. Вони сформулювали картину світу, з якою іншим потрібно себе співвідносити.

В серіалі West World головною ідеєю є не вестерн, а обговорення проблеми народження штучного інтелекту...

З прискоренням технологічних розвитку прискорюється швидкість змін умов існування людства, що веде до постійного стресу Для крупних приматів, якими ми є, реакція на постійний стрес - це агресія. Це необхідно враховувати, плануючи швидкість технологічних змін.