Робота Верховної Ради України протягом шостої сесії VIII скликання не була ефективною і такою, що змогла б вирішити гострі соціально-економічні проблеми суспільства. Натомість через парламент протягувались законопроекти, які лобіювали інтереси тих чи інших представників політичних кіл. Водночас, протягом роботи сесії фракція «Батьківщина» змогла відстояти інтереси пересічних українців.

 

Про це у коментарі журналістам повідомив народний депутат фракції «Батьківщина» Іван Крулько, коментуючи підсумки роботи Верховної Ради України шостої сесії VIII скликання.

 

За словами народного депутата, передусім, не було вирішено питання легітимності коаліції. «Ні фактично, ні юридично - ми не маємо коаліції. Кожне голосування відбувається із неймовірними потугами, де Опозиційний блок і «радикали» підголосовують ті рішення, які ідуть не на користь українському нарду», - сказав він.

 

За словами народного депутата, мова іде, зокрема, про голосування за закон про Конституційний Суд України, який віднині «став підконтрольним президенту, а новий порядок ухвалення рішення буде підривати основи національної безпеки країни».

 

Також Іван Крулько відзначив, що нинішня парламентська сесія «не стала проривом», тому що не були ухвалені ті закони, як найбільше турбують людей. Передусім, мова іде про пенсійну реформу. За його словами, «Батьківщина» вважає, що виплати пенсіонерам необхідно підвищувати, але у фракції залишаються суттєві претензії щодо запропонованої урядом пенсійної реформи.

 

«У першому читанні ми погодились проголосувати лише за умови, що пропозиції «Батьківщини» щодо страхового стажу і умов нарахування пенсій будуть враховані. Так, було прийнято постанову профільного комітету із пропозиціями «Батьківщини», щоб поставити певні запобіжники. І якщо наші вимоги не будуть підтримані - то жодної пенсійної реформи не відбудеться, а буде - повна профанація», - пояснив парламентарій.

 

Іван Крулько обурився, що Верховна Рада України так і не розглянула питання реформування освіти, не було сформовано новий склад Рахункової палати, а саме призначення «провалили» фракції парламентської коаліції через внутрішні «договорняки». За його словами також не відбулось призначення від парламенту аудитора НАБУ, а «спроба просунення пана Брауна стала серйозним ляпасом парламентаризму».

 

За словами політика, організація роботи у сесійній залі «вимагає кращих зусиль», адже досі можна спостерігати «численні випадки кнопкодавства».

 

Також обурення парламентарія викликав факт провалу кадрових призначень. За його словами, Це стосується питання омбудсмена, звільнення і призначення міністрів - як то звільнення міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового і призначення міністра охорони здоров'я.

 

«У питаннях кадрової політики відчувається дуже серйозний провал. Це якраз та ситуація, з якою парламентська сесія не впоралась взагалі. Тут немає чому радіти і на що кивати», - обурився він і додав, що всі перераховані питання виникнуть на наступній парламентській сесії.

 

Іван Крулько вкотре наголосив, що Верховна Рада України повинна негайно розглянути питання про імпічмент президента, про тимчасові слідчі комісії, про вибори на пропорційній основі з відкритими списками.

 

«Це ті речі, які брали на себе зобов'язання вирішити усі народні депутати і не вирішили», - нагадав він.

 

Іван Крулько також додав, що питання депутатської недоторканності, яким Верховна Рада України займалась останній час, стало серйозним індикатором того, що у «парламенті продовжує діяти кругова порука».

 

«Те, що відбулось у Верховній Раді України найбільше вдарило по парламентаризму. Тому що показовим було те, що фракції коаліції за голосування щодо зняття недоторканності давали одні результати, за арешт і затримання - зовсім інші. У парламенті продовжує діяти кругова порука, і це питання не буде вирішене до тих пір, поки недоторканність не буде скасована як рудимент», - акцентував народний депутат фракції «Батьківщина».

 

Іван Крулько нагадав, що «Батьківщина» підтримала рішення Верховної Ради України, які потрібні були суспільству, хоча водночас законопроекти, які пропонувала фракція, часто-густо не потрапляли у порядок денний. Проте завдяки «Батьківщині» було досягнуто суттєвих успіхів у боротьбі за права людей.

 

«... це питання виділення коштів на освіту, медицину, інші питання соціальної політики. Мова також іде про скасування податку для працюючих пенсіонерів, і ми в межах пенсійної реформи добились цього», - сказав політик.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV