Жителі приватного сектору у місті Сватове Луганської області так і не отримали відшкодування від держави внаслідок вибухів на складі боєприпасів майже 2 роки тому.

Про це розповіла під час конференції у прес-центрі «Главкому» Юлія Науменко, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (далі - УГСПЛ), передає INTV.

«Досі ми не маємо відповіді на важке і дуже важливе питання: по-перше, коли буде відшкодована шкода мирним мешканцям у приватному секторі? Я не кажу про комунальний сектор, там, у дійсності, було часткове відновлення квартир, відновлення шкіл та інших будинків комунальної власності», - сказала вона.

 

За словами юриста, міщани постійно звертаються до владних органів, зокрема, до Кабміну та Президента.

«Але на їх звернення вони отримують тільки відписки про те, що їх звернення передані до Луганської ОДА і та це питання поставила «на контроль». Така переписка ними вже ведеться 2 роки, але відповіді по суті їм так і не надійшло. На всі звернення до Луганської ОДА їм надається відповідь про те, що немає порядку, немає грошей, а Кабінет міністрів не виділяв грошей на відновлення приватного сектору», - зазначила Науменко.

 

Згідно даних, які вона озвучила, у приватному секторі внаслідок вибухів було зруйновано повністю 4 будинки, а пошкоджено майже 3 тисячі.  

«Десь були пошкоджені тільки вікна, десь були більш значні руйнування», - додала правник.

 

Деякі з мешканців навіть звернулися з судовим позовом до Сватівської міськради з вимогою провести ремонтні роботи, тому що «вони складали акти», вираховували їх кошторис. Але оскільки грошей ніхто не отримав на це, «приватний сектор залишився невідновленим».  

 

Інший приклад, коли громадянин подав позовну заяву до Господарського суду м. Києва проти Міноборони, структуру, яка, на думку позивача, «мала відповідати за безпеку складу боєприпасів».

«Господарський суд задовольнив таку позовну заяву, але Міністерство оборони заперечує свою вину. Вони не вважають, що Міноборони має відшкодовувати збитки. Вони подали наразі апеляційну скаргу і справа нині перебуває в Апеляційному господарському суді м. Києва», - проінформувала Юлія Науменко.

 

Крім того, юрист зауважила, що за два роки проведення досудового розслідування було призначено експертизи щодо визначення вартості збитків по 3 тис. об'єктів. Втім, на даний момент проведено експертизу тільки по 1 тисячі, уточнила вона.

 

Як відомо, 29 жовтня 2015 р. у м. Сватове на польовому складі ракетно-артилерійського озброєння Міністерства оборони України виникла пожежа з подальшою детонацією і розльотом осколків боєприпасів.

СБУ кваліфікувала вибухи боєприпасів як теракт. Водночас, головний військовий прокурор України, Анатолій Матіос заявляв, що причиною пожежі на складі боєприпасів була «недбалість посадових осіб».