Нинішній стан американсько-російських відносин є найгіршим з часів «холодної війни». Конфлікт, спровокований режимом Путіна, набуває все більшої гостроти і наближається до певної точки неповернення.

Таку думку висловив директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін під час експертного круглого столу, передає INTV.
«Не секрет, що багато хто оцінює сьогоднішній стан американсько-російських відносин як найгірший з часів «холодної війни». Про це в один голос говорять політики, дипломати, експерти обох країн», - сказав він.
За його словами, Росія за своїми основними характеристиками ніяким чином не може претендувати на лідерство в сучасному світі і не може бути зацікавлена у справжньому протистоянні із США, зокрема щодо ракетно-ядерного озброєння.
«Здавалося б, РФ, як ніхто інший, зацікавлена у збереженні існуючого світового порядку, оскільки є першою потенційною жертвою можливих фінансово-економічних, політичних та ідеологічних наслідків його руйнування. І тим не менш, саме режим Путіна став ініціатором конфлікту з США, який набуває все більшої гостроти і наближається до певної точки неповернення», - наголосив він.
На думку Горбуліна, визначальними мотивами поведінки Кремля стали суб'єктивні фактори.
«З одного боку - це відродження великодержавних амбіцій як запізніла психологічна реакція на крах Радянської імперії, а з іншого - сподівання на те, що поточна глобальна кон'юнктура буде сприятливою для російських авантюр реваншу», - зазначив він.
Експерт сказав про те, що політика «перезавантаження», яку реалізовувала Адміністрація Обами дала підстави Путіну сподіватись на поблажливе ставлення з боку Вашингтона не лише до вторгнення в Грузію, але й щодо наступних подібних кроків.
«Різка реакція США на анексію Криму і втручання у внутрішні справи України стала повною несподіванкою для Москви. Але логіка конфронтації, високі ставки на імперський реванш, зроблений як у внутрішньополітичному просторі, так і в зовнішньополітичній сфері, не дають можливості Кремлю сьогодні відступити», сказав Горбулін.
Крім того, експерт звернув увагу на те, що російський чинник виявився тісно переплетеним із загостренням конфліктності в американському істеблішменті, «і це так само зменшує простір для маневрів та можливостей, для пошуку компромісу у нинішній ситуації».
«Сучасний стан міжнародних відносин призвів до ситуації, яка, наприклад мені, дуже нагадує 80-роки ХХ століття у відносинах між США та СРСР. Однак, сьогоднішнє протистояння розгортається у світі, який має набагато більшу динаміку змін та кількість впливових міжнародних центрів, ніж це було 30 років тому», - заявив Горбулін.
За словами експерта, у цих умовах влада США намагається сформувати адекватну стратегію зовнішньополітичної діяльності.
«США постають перед справжнім глобальним викликом, пошуком нової концепції світоустрою та правил взаємодії країн, у тому числі, як реагувати щодо порушень міжнародного права» - сказав він.
В свою чергу Росія, зазначив Горбулін, намагається посісти у цьому світоустрої, певне привілейоване становище «і добиватись реалізації своїх амбіцій відверто шантажистськими методами».