Обрання нового складу ЦВК, що очікувано може відбутись на наступному пленарному тижні роботи Верховної Ради України, є вагомим і необхідним кроком, проте по суті не має сенсу, оскільки обрання нового складу ЦВК відбудеться відповідно до старого законодавства і Конституції, де відповідних членів ЦВК буде висувати чинний президент. 

 

Про це під час прес-конференції повідомила Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

 

«Ми сподіваємось, що наступного сесійного тижня буде переобрано новий склад ЦВК. Проте чи варто сподіватись, що ЦВК у новому складі буде дійсно боротись за чесні вибори? На жаль, ні. Тому що залишилось старе законодавство і стара Конституція, де нових членів ЦВК буде висувати чинний президент», сказала вона.

 

За словами парламентарія, так само як чинний президент Петро Порошенко фактично сформував новий склад Верховного суду України «лише за принципом особистої відданості і готовності виконати будь-яке незаконне розпорядження президента», то так само буде формуватись і нова ЦВК.

 

«Тому що така філософія у світогляд чинного президента: він хоче бачити членами ЦВК не незалежних людей, відданих праву, закону і свободі людей, а він хоче бачити знову особисто відданих собі людей», - наголосила парламентарій.

 

Юлія Тимошенко обурилась тим фактом, що за 2,5 роки дії нинішньої влади, склад ЦВК не було оновлено, в той час як головою Центрвиборчкому залишається Михайло Охендовський, який «очолював ЦВК його при владі Януковича».

 

«За 3,5 роки склад ЦВК не змінено і вона залишається під старим керівництвом», - обурилась політик. 

 

Юлія Тимошенко також наголосила, що фракція «Батьківщина» висунула власного кандидата Жанну Усенко-Чорну на посаду члена ЦВК.

 

«Ми запропонували від Партії ВО «Батьківщина» Жанну Усенко-Чорну, яка своєю роботою зарекомендувала себе як чесна і професійна людина, яка не сприймає жодних корупційних пропозицій. І ми будемо відстоювати цю кандидатуру», - підсумувала політик.