Влада повинна бути підконтрольною громадськості. А для цього Україні потрібна нова Конституція.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в прямому ефірі News One.

 

«Не має жодних сумнівів: треба змінювати нашу Конституцію, тому що вона закладає основу, базу для всього, що відбувається в країні», - зазначила вона.

За словами лідера «Батьківщини», Конституція України зразка 1996 року зіграла свою роль у встановленні незалежності нашої держави, вона була символом незалежності.

 

Сьогодні ж, на думку Тимошенко, є очевидною необхідність створення нових правил для нашого суспільного співжиття.

«Конституцію 1996 року «спустили згори» - партноменклатура зібралася, політики між собою знайшли консенсус, знайшли собі посади і повноваження, а країна і люди були викреслені з процесу ухвалення цієї Констиуції», - зазначила парламентар.

 

Окрім того, лідер «Батьківщини» переконана: «Сьогодні на порядку денному стоїть не просто необхідність ухвалення нової Конституції як основи нової України, не просто перезавантаження влади, а зміна філософії нового Основного закону».

«Нам потрібен новий суспільний договір між громадянами: як вони хочуть самоврядуватися, як ефективно включити їх в процес управління країною... Якщо це зробити правильно, то, по-перше, в країні стане все на свої місяця, а по-друге, людям не потрібно буде підніматися на Майдани, оскільки в новій Конституції має бути декілька ключових речей. Перше: нам потрібно прибрати двовладдя в країні. Друге: нам необхідно поставити владу під повний контроль, зняти монополію політичного класу на управління державною і повернути в цей процес людей», - пояснила політик.

 

Юлія Тимошенко повідомила, що команда «Батьківщини» напрацювала чіткий, збалансований проект Конституції, який втілює всі потреби людей та країни.

 

При цьому Голова партії висловила переконання, що чинному президенту та його більшості в парламенті не потрібна Констиуція, яка поставить владу під контроль та зробить силові структури незалежними від глави держави, створить ізольовану від політичного класу судову гілку.

«У нашій системі влади креатором, ініціатором цих змін має бути президент. На жаль, чинний глава держави вже не зможе бути лідером справжніх демократичних глибинних змін. І тому після президентських виборів, якщо клани не захоплять владу, у нас є шанс перезавантажити країну», - вважає лідер «Батьківщини»

 

Окрім, цього, відповідаючи на запитання про зміну складу Центральної виборчої комісії, Тимошенко зауважила, що, згідно з чинною Конституцією, кандидатури на посади членів ЦВК також вносить президент України: «Він внесе тих членів ЦВК, які будуть віддані йому особисто. Тому на новий склад ЦВК ми не покладаємося».

 

Не розраховує політик і на новий закон про вибори: «Цей парламент навіть якщо поставити до стінки, ніколи не проголосує за новий закон про вибори за пропорційною системою з відкритими списками, тому що в цій Верховній Раді половина - це кандидати на мажоритарних округах, які вже давно пригодували свої феодальні вотчини».

«Поки чинний президент сидить на своєму кріслі, нічого не зміниться. Тому нам потрібно пройти всі вибори - і в ОТГ, і президентські, і парламентські, напруживши всі свої сили і не продавши жодного голосу», - закликала Юлія Тимошенко.