Розміщення миротворчого контингенту ООН в Україні на лінії розмежування, що є концепцією Російської Федерації - неприпустиме, адже таким чином заморозить конфлікт на Сході України. Водночас поки що зарано говорити про ефективність плану США щодо розміщення 20 тисяч миротворців ООН в Україні.

 

Про це в кулуарах парламенту сказав народний депутат фракції «Батьківщина, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби Комітету ВРУ у закордонних справах, екс-міністр закордонних Борис Тарасюк.

 

«Станом на сьогодні існує дві концепції. Перша - концепція російської сторони, суть якої полягає у тому, щоби фактично встановити миротворців на лінії зіткнення і у такий спосіб заморозити конфлікт на території України, це - неприйнятна концепція», - нагадав він.

 

За словами політика, інша концепція - українська, з якого погоджуються щонайменше три постійних члени Ради безпеки ООН, яка полягає у тому, що «сили миротворців ООН повинні розміщуватись по всій окупованій території, включно із лінією корону із РФ, який українська влада не контролює».

 

«Це єдине - що може припинити війну на Донбасі. Але звичайно, необхідно, щоби забрались геть російські війська, найманці, щоб були роззброєні незаконні військові формування, лише тоді можна очікувати повернення миру на Донбасі», - наголосив він.

 

За словами політика, російська концепція не має шансу бути прийнятою Радою безпеки ООН, а Росія, очевидно, накладе вето на українську концепцію розміщення миротворчих сил.

 

«Тому я не поспішав би давати оцінки будь-яким пропозиціям. Будемо сподіватись, що всі зусилля, які докладає американська стотона і, зокрема, спеціальний представник Державного департаменту США Курт Уолкер, приведуть до компромісного результату, але про це  ще зарано говорити», - наголосив Борис Тарасюк.