Скасування «мажоритарки» та перехід до пропорційної системи. Народні депутати на цьому пленарному тижні ухвалили у першому читанні новий Виборчий кодекс. 

Віднині виборці голосуватимуть за партію і кандидата із регіонального списку, при цьому будуть бачити весь список претендентів на депутатське крісло, і зможуть впливати на їх ранжирування.

Депутати кажуть: Виборчий кодекс зупинить корупцію, адміністративний тиск і практику торгівлі місцями у списках.

 Та в один голос запевняють: законопроект хоч і далекий від досконалості, проте - є прогресивним кроком уперед. 

 

Слідом Верховна Рада підтримала нову редакцію закону про житлово-комунальні послуги.  

За задумом авторів, закон має забезпечити населення якісними комунальними послугами та змінити порядок укладення споживачами договорів.

Та не всі народні обранці налаштовані оптимістично.

Кажуть: є чимало підводних каменів - які перевертають з ніг на голову - з першого погляду - добру ініціативу. Приміром, передбачено: вже з наступного року через заборгованість по оплаті «комуналки» - населенню нарахують штрафи.


З «ніг на голову» - цього тижня народні обранці перевернули ще і чинний закон про державну службу.  За внесення змін у один із найбільш прогресивних законів ратували чомусь... депутати із «Волі народу». 

Та депутати б'ють на сполох - зміни скасували конкурси на посади голів місцевих держадміністрацій. Віднині їх буде призначати президент за поданням Кабміну. Крім того після набрання чинності - голови місцевих держадміністрацій, їх перші заступники та заступники втратять статус держслужбовців.

 

Скасовувати ухвалений закон шляхом голосування відповідної постанови - депутати не змогли. Що є природнім, адже у останній пленарний день - у п'ятницю, у залі присутніх налічилось лише 29 осіб.

 

Наступний тиждень - теж пленарний.

Депутати планують перейти до розгляду Державного бюджету.