Міністри закордонних справ та міністри оборони 23-х держав-членів Європейського Союзу підписали декларацію щодо поглиблення співпраці у сфері безпеки, пише DW.

У понеділок, 13 листопада, представники 23-х з 28-ми членів ЄС підписали декларацію про наміри брати участь у "постійній структурній співпраці з питань безпеки та оборони" (Permanent Structured Cooperation on security and defence, PESCO).

Це є одним з кроків на шляху створення європейського оборонного союзу.

 

Після підписання декларації про наміри остаточне рішення щодо започаткування PESCO має бути ухвалене у грудні 2017 року. Участь у реалізації цих намірів є добровільною для членів ЄС. Ірландія, Португалія та Мальта досі розмірковують, чи брати участь в PESCO. Дві країни - Велика Британія та Данія - відмовились брати участь у ньому.

 

 

У Брюсселі наголошують, що PESCO не стане конкурентом НАТО, до якого входять 22 члени ЄС.

За даними голови європейської дипломатії Федеріки Могеріні, на даний час, країни ЄС вже представили понад 50 проектів, які мають бути реалізовані в рамках PESCO.

 

10 листопада у Єврокомісії представили план з усунення бюрократичних бар'єрів для переміщення військ країн-членів територією ЄС. Це необхідно для протидії можливій агресії всередині союзу або за його межами.

 

У червні 2017 року Євросоюз схвалив амбітний оборонний план і створення багатомільярдного фонду фінансування оборонних проектів.

 

Розмір оборонного фонду не уточнюється, проте, Європейська комісія заявила, що з бюджету блоку для проведення досліджень і придбання озброєння буде виділятися не менше 1,5 млрд євро на рік. Після 2020 року країни ЄС можуть збільшити надходження до фонду до 5,5 млрд євро на рік.