У виконавчій гілці владі країни «не повинно бути ілюзій, хто їх остаточно призначає». Орієнтація ж місцевих еліт має «зациклюватися безпосередньо на одній особі - президентові України».

Так прокоментував зміни до закону про держслужбу, яку підтримали провладні фракції у парламенті, громадський діяч, а в недалекому минулому - народний депутат, Олесь Доній.

 «Ми все далі прямуємо в бік російської моделі управління авторитарної держави», - сказав він під час прес-конференції у Києві, передає INTV.

 

За його словами, одним з таких «остаточних поштовхів» до змін стали вибори в ОТГ, де «був величезний тиск збоку адміністративного ресурсу».

«Загалом, хоч Блок Порошенка («БПП» - прим.) програв щодо більшості областей, де виграла якраз «Батьківщина», тим не менш, питання голів ОТГ з оцим адміністративним тиском дозволило Порошенку звітувати на зустрічі з цими головами ОТГ, яка відбулася у Києві, про «перемогу», - зазначив Доній.

 

Це є порушенням обіцянок не лише перед Заходом, але і перед суспільством, вважає екс-депутат.

«Порошенко на це не зважає. Поки нема в очах Заходу об'єднаної патріотичної опозиції, яка приходитиме на заміну Порошенку, відповідно, Захід досі орієнтується на існуючу владу. Тому він проковтнув і проковтне посилення авторитарних тенденцій», - підкреслив він.

За словами Донія, на прикладі виборів до ОТГ, «небезпека і бажання влади щодо відвертих фальсифікацій лише збільшується».