«Батьківщина» категорично проти обману урядом людей щодо якості продуктів.

Про це повідомив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв під час розгляду урядового законопроекту №5448 про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування продукції.

 

За його словами, найбільший цинізм з боку Кабінету Міністрів України - називати «органічною» продукцію, при виготовленні якої використовуються хімічні засоби, заборонені речовини або речовини, щодо використання яких є обмеження, неорганічні засоби очистки та маркувати її «органічною».

«Як таке можна пропонувати парламенту? Як такий законопроект міг взагалі потрапити до сесійної зали?» - запитав політик у представника уряду та додав, що запропонований урядом документ є лобістським.

 

Як повідомив депутат від «Батьківщини», законопроектом пропонується маркувати «органічною» продукцію, яка містить 5% хімії.

«У жодному нормативному акті Європейського Союзу такого не дозволено, оскільки там насамперед дбають про здоров'я своїх громадян», - зауважив він.

 

Виступаючи під час обговорення наступного питання порядку денного, законопроекту про корми №2845-1, Сергій Соболєв зазначив, що на відміну від урядового закону про «органічну» продукцію, яким пропонується годувати людей хімією, представники профільного Комітету ВР підготували законопроект, яким пропонують заборонити використання ГМО в кормах для тварин.

«Фракція «Батьківщина» підтримає такий законопроект», - наголосив політик.

 

Насамкінець перший заступник керівника фракції  висловив свої зауваження щодо порядку денного пленарного засідання парламенту: «Мені здається, що сьогодні порядок денний сформований неправильно. Якщо це вже «аграрний день», то перше, з чого мав почати парламент, - продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, заборонити емфітевзис та передати землі за межами населених пунктів об'єднаним громадам», - заявив Сергій Соболєв.