Порядок денний роботи Верховної Ради України не відображає нагальних потреб українського суспільства, а натомість через парламент «протягують» глибоко корумповані і лобістські законопроекти.

 

Про це під час брифінгу у Верховній Раді України сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

 

«Під гарною вивіскою «аграрного дня», у парламент вносять лобістські законопроекти. Тому потрібно докорінно переглянути порядок денний, який не відображає ті ключові потреби, які є в суспільстві», - сказав він.

 

За словами парламентарія, у першу чергу мова іде щодо Проекту Закону №5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

 

«Цей законопроект дозволяє зробити так, щоб продукцію, яка не має жодного стосунку до екологічно чистих продуктів, будуть маркувати як екологічно чисту. І відтепер можна буде додавати 5% суміші і добавок до продукції, що не буде відображено у маркуванні товару», - застеріг політик.

 

За словами парламентарія, у разі ухвалення відповідного законопроекту, на українському ринку дозволять продавати продукцію, яку «ніколи не виставлять як екологічно чистий продукт у жодній країні світу».

 

Також Сергій Соболєв додав, що Верховна Рада України «не хоче вирішувати долю законопроекту щодо передачі об'єднаним громадам землі за межами населених пунктів», а також «питання запровадження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення», проте до порядку денного роботи Верховної Ради України вносять інші лобістські законопроекти.

 

За його словами, мова іде, у першу чергу, про Проект Закону №6049-1 щодо «внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

 

«Якщо цей законопроект проголосують, то тепер у селянина - власника земельної ділянки - можна буде відібрати земельний пай, або поміняти його лише за згодою тих, хто взяв його в оренду», - зауважив він.

 

«Це нагадує ситуацію, коли хтось у місті здав би квартиру, але без його згоди будуть мінятись квартирами ті, хто взяв їх в оренду. Хіба це можливо? Це - порушення Конституції», - підсумував Сергій Соболєв.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV