Порядок денний роботи Верховної Ради рясніє корупційними і лобістськими законопроектами, які покликані не на поліпшення соціально-економічного становища українців, а на отримання корупційної вигоди тих, хто нині перебуває при владі.

 

Про це під час засідання Верховної Ради України сказала голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час обговорення Проекту Закону №5448 про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

 

«Сьогодні ми розглядаємо законопроект щодо основних принципів і вимог органічного виробництва, але насправді як завжди під такими назвами прикривається лобізм», - сказала Юлія Тимошенко.

 

За її словами, відповідний законопроект дає право Міністерству аграрної політики запроваджувати дозволи і відхилення, що є надзвичайною корупцією, адже в законопроекті йдеться, що Міністерство аграрної політики України «отримає право давати дозволи і відхилення на використання будь-яких препаратів, які сьогодні заборонені, якщо в цьому є виробнича доцільність - в тому числі антибіотики, засоби для очищення і дезінфекції». А крім того, відповідний законопроект передбачає, що якщо Міністерство аграрної політики надасть дозвіл відхилитись від норм і правил вироблення органічної продукції, то відповідні дані «не будуть вказуватись у маркуванні на товарах і продуктах».

 

«Це означає, що органічною продукцією буде називатись продукція, що є смертельно небезпечною для життя людей. І це означає, що маркування залишиться як для органічної продукції, а реально продавати будуть небезпечну продукцію для життя і здоров'я людей», - застерегла вона.

 

Парламентарій додала, що законопроект також не запроваджує відповідальності за порушення норм і правил виробництва органічної продукції, а «ліцензування взагалі не буде потрібне для оптової торгівлі органічною продукцією».

 

«Це корупція - вищого ступеню. І це корупція на житті і здоров'ї української нації», - підсумувала Юлія Тимошенко.