Проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей, що не підконтрольні України, можливі за умови повного дотримання стандартів ОБСЄ, зокрема, йдеться про виведення із окупованих територій російських найманців і військових формувань, встановлення законного порядку, допуску українських ЗМІ, громадянських організацій і політичних партій.

 

Про це під час VIIІ Національного Експертного Форуму Інституту Горшеніна сказав заступник секретаря РНБО Олександр Литвиненко.

 

«Вибори на Донбасі можливі лише після створення умов для дотримання всіх стандартів ОБСЄ. Йдеться про виведення російських найманців, військ, встановлення законного порядку, допуску українських ЗМІ, громадянських організацій і політичних партій - це величезний перелік українського законодавства», - сказав він і додав: «Доки ці позиції не буде імплементовано, вибори не можуть бути проведені».

 

Олександр Литвиненко додав, що сьогодні вкрай важливо усвідомлювати, що Україна перебуває у стані війни, яка змінює все життя країни, трансформує і деформує суспільні відносини, проте «перемогти можливо лише, якщо буде досягнуто розвитку».

 

«Україна витрачає на оборонні і безпекові цілі 5% ВВП, що є достатньо великою сумою. Але зважаючи на те, що ВВП України - не достатньо високий, цих грошей не достатньо для надійної оборони. А тому нам потрібен розвиток, щоб забезпечити надійний захист країни», - наголосив він.

 

Говорячи про гібридну агресію Російської Федерації проти України, чиновник наголосив, що сьогодні Росія хоче «повернути свої позиції як провідної великої держави, для чого використовує всі елементи національної міцності».

 

«Сьогодні Росія втручається у внутрішньополітичні справи не лише України, але і США, Великобританії і Іспанії. Росіяни активно застосовують кібернетичні засоби, адже лише за 2 роки в Україні ми зареєстрували три потужні хвилі кібернетичних атак проти критичної інфраструктури і органів державної влади. А також росіяни активно проводять військові операції, розвиваючи авіацію і російсько-морський флот», - наголосив він.

 

«Фактично ми маємо комплексну продуману стратегію росіян щодо підриву чинного світового порядку, і Україна протистоїть дуже досвідченому і розумному противнику», - підсумував Олександр Литвиненко.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV