Голова об'єднання учасників АТО закликав керівництво ФК «Шахтар» офіційно вибачитися за заборону дітям учасників АТО виходити на поле у футболках з написом «Мій тато - Герой!» перед матчем 25 листопада, передає INTV.
«Офіційно звертаємось до керівництва футбольного клубу «Шахтар», щоб вони вибачились. Звертаємось до всіх часників бойових дій, всіх українців звернути на це пильну увагу і проконтролювати, щоб ці вибачення відбулись», - сказав він.
Руденко додав, що лише після вибачень акція бойкотування футбольного клубу припиниться.
Він також розповів про те, що Федерація футболу учасників АТО зверталась з офіційними листами до клубів Прем'єр-ліги з закликом взяти участь у благодійній акції на підтримку Збройних сил України.
«Ми звернулися з офіційними листами до кожного клубу Прем'єр-ліги взяти участь у добровільній благодійній акції. «Карпати» першими вийшли в футболках Федерації футболу учасників АТО. Діти вийшли в футболках «Мій тато - герой». Так народилася благодійна акція, яка на сьогодні вже є всеукраїнською, її підтримали 11 клубів з 12, крім «Шахтаря», - повідомив він.
Після «Карпат» до акції долучилися футбольні клуби київське «Динамо», рівненський «Верес», полтавська «Ворскла», кропивницька «Зірка», луганська «Зоря», одеський «Чорноморець», донецький «Олімпік», кам'янська «Сталь», а також ФК «Олександрія» та «Маріуполь».
«Всі 11 клубів підтримали нашу акцію. Ніде не було написано, що ми когось змушуємо. Від «Шахтаря» відповіді ми не отримали до сьогодні. Тільки образи і претензії», - зауважив він.
За його словами, на нараді перед матчем «Олімпік» - «Шахтар», було пояснено суть акції, і жодних претензій ні від кого не звучало.
«Я особисто був присутній на цій нараді. Були представники як «Шахтаря», так і «Олімпіка». «Олімпік», як приймаюча сторона, забезпечив клуби і дітей футболками. Не ми їх привозили. Перед нарадою ці футболки були розміщені і сфотографовані. Всім пояснили, що це акція - данина пам'яті воїнам АТО. Жодного заперечення про те, що хтось не буде виходити в цих футболках не звучало», - розповів він.
Непорозуміння, за словами Руденка, почались за годину до матчу, коли «Шахтар» відмовився одягати футболки.
«Виходить, що коли «Олімпік» передав ці футболки, «Шахтар» відмовився. Було чітко заявлено, що якщо хтось - «Олімпік» або діти - вийдуть на матч в цих футболках, то «Шахтар» не буде грати», - заявив він.
На думку, Руденка вибачення перед дітьми і батьками все б вирішило у той момент.
«Чим «Шахтар» кращий від інших 11-ти клубів? Чому це питання не можна було вирішити в той же день? Вийти до тих же дітям і подарувати подарунки. Це ж елементарно. Але, мабуть, була інша позиція», - вважає він.
Голова Національного комітету ветеранів війни, волонтерів та учасників АТО України Віктор Толочко під час прес-конференції висловив думку про те, що випадок із відмовою «Шахтаря» брати участь в акції на підтримку Збройних сил України не є непорозумінням.
За його словами, подібна відмова підтримувати учасників АТО з боку ФК «Шахтар» трапляється вже не вперше.