Якщо мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, термін дії якого закінчується через місяць, не буде продовжений, - це стане серйозним ударом по незалежності України. Таку думку під час прес-конференції висловив експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко, передає INTV.

 

«Земля як актив є одним з гарантій продовольчої подушки безпеки будь-якої країни. Якщо з першого січня наступного року вона перетвориться просто на товар - це буде колосальним ударом по незалежності, яку Україна отримала завдяки референдуму 1 грудня», - заявив він.

 

Політолог також вважає, що держава поступово «вивітрилася з більшості зон своєї відповідальності». Адже, за словами Матвієнка, скорочуються мережі шкіл, медичних закладів, пенсійна реформа обернулася «пограбуванням значної кількості майбутніх пенсіонерів».

«Політика субсидій - це спосіб привласнення живих активів: з бюджету взяли - олігархам передали, нібито компенсуючи отримані населенням комунальні послуги», - додав він.

 

Саме тому, на думку політолога, влада, витрачаючи колосальні зусилля, «скаженіє у боротьбі з опозицією», зокрема, партією «Батьківщина», яка є виступає проти продажу землі.

 «Партія «Батьківщина» і її лідер Тимошенко є носіями тих соціально-економічних змістів, які категорично неприйнятні для цієї влади. Вони не для цього створювали виконавчу вертикаль «російського розливу», щоб тепер не мати змоги привласнювати національні ресурси, зокрема землю», - підкреслив Матвієнко.

 

За його словами «Батьківщина», виступаючи проти того, щоб земля перетворилася на звичайний товар, демонструє громадянам, що є «інший шлях». Це в свою чергу, переконаний експерт, виливається у підтримку партії на виборах до органів місцевого самоврядування.

 

«Пройшло чотири хвилі виборів до об'єднаних територіальних громад, і ми бачимо абсолютно стійку тенденцію, що кандидатів в депутати, висунутих від «Батьківщини», підтримують переважно в ОТГ, які ведуть поки що аграрний спосіб життя», - зазначив він.

Політолог додав, що не останню роль у такому підсумку виборів відіграє і наявність розгалуженої  партійної інфраструктури «Батьківщини».

 

Однак, вважає Матвієнко, є «реальні соціальні змісти», які команда Тимошенко не боїться відстоювати в «абсолютно зачищеному інформаційному просторі».