Держсекретар США Рекс Тіллерсон і міністр оборони країни Джим Меттіс не були згодні з планами американського президента Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю, пише видання Washington Post з посиланням на джерела.

У свою чергу, такий крок Трампа, за інформацією видання, позитивно оцінювали віце-президент Майк Пенс і радник президента Джаред Кушнер.

При цьому кілька джерел, наближених до Трампа, заявили, що президент США, ймовірно, не повністю розумів важливість прийнятого рішення по Єрусалиму і можливі наслідки.

 

-----------------------------

Нагадаємо, що 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалимстолицею Ізраїлю. Глава Білого дому назвав це рішення "довгоочікуваним кроком" для просування близькосхідного мирного процесу і досягнення довгострокової угоди.

За словами прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, за священними місцями в Єрусалимі збережеться статус-кво, буде забезпечена свобода віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив, що рішення Дональда Трампа нівелює всі спроби Вашингтона встановити мир між Ізраїлем і Палестиною.

 

------------------------

Статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах. Палестинська влада має намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.