Фракція «Батьківщина» підтримала продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, оскільки відкриття ринку землі у нинішніх умовах є неприпустимим. Протягом дії відповідного мораторію необхідно напрацювати законодавчу базу і всі умови для відкриття цивілізованого ринку землі, а також виробити державну стратегію для розвитку сімейного фермерства в Україні.

 

Про це у кулуарах парламенту сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, коментуючи ухвалення парламентом законопроекту №7350, передає INTV.

 

«Ми проголосували за законопроект №7350 про продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, оскільки це була єдина можливість використати поточний рік для того, щоб закінчити розробку тих законодавчих ініціатив, які ми не перший рік вносимо до сесійної зали. Зараз ми маємо чіткий перехідний період, коли ми зможемо це розробити», - сказав він.

 

За словами політика, фракція «Батьківщина» представила у Верховній Раді України власний законопроект про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі на 5 років за авторства лідера фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко (№7350-3), проте фракція готова була підтримати будь-який варіант законодавчої ініціативи щодо продовження мораторію.

 

Водночас Сергій Соболєв наголосив, що парламентарі і державна влада загалом повинні спільно виробити державну стратегію для розвитку сімейного фермерства в Україні, і вона повинна стати основним аграрним укладом життя країни.

 

«Слід ухвалити законодавчі ініціативи, які б дали можливість для створення мільйонів фермерських господарств, адже ми саме в цьому бачимо майбутнє аграрної України», - закликав він.

 

«Батьківщина» - не проти ринку землі, але ми виступаємо за цивілізований ринок землі, який існує у більшості європейських країн. І слід подивитись, чи людина хоче хазяйнувати на землі, і лише потім надавати їй право на купівлю землі», - пояснив політик.

 

За словами Сергія Соболєва, відкривати ринок землі неприпустимо також в умовах війни. І закликав звернути увагу на приклад Ізраїлю, де діють жорсткі обмеження щодо продажу землі.

 

«Другий фактор (щодо неможливості відкриття ринку землі - ред.) - це війна.

Ті обмеження, які зараз існують в умовах фактичного воєнного режиму, є обґрунтованими», - підсумував Сергій Соболєв.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV