Нинішня українська влада не зацікавлена у зміні політико-економічної моделі розвитку України, аби вивести країну на якісно новий рівень життя, а 2018 рік слід очікувати як турбулентний, без поліпшення з точки зору соціально-економічного добробуту українських громадян.

 

Про це сказав під час прес-конференції експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко, говорячи про підсумки 2017 і перспективи 2018 року, передає INTV.

 

«Якщо ми візьмемо порядок денний Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України, то побачимо, що вони перебувають десь у минулому столітті. І не можна сподіватись, що в української влади є інноваційний центр, який зможе перевести країну на рейки модернізації», - сказав він.

 

Говорячи про політичні суб'єкти, які здатні змінити ситуацію, експерт вказав на таку спроможність з боку політичних спільнот, які мають вплив на сьогодення, але «вони не знайшли способу свого представництва, зокрема, політичних інтересів».  А саме тому зараз варто розглядати перспективи зміни нинішньої складної соціально-економічної ситуації з боку нинішніх політичних партій, які мають свої фракції у парламенті. Водночас, за його словами, не всі політичні сили спроможні це зробити.

 

«Якщо розглядати політичні партії, то маємо тенденцію політичних односезонних проектів, або точніше - прожектів. Свого часу я покладав сподівання на партію «Самопоміч», але я бачу, що вона через низку обставин не змогла позиціонувати себе як відповідальний політичний суб'єкт. А «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» від початку були створені як односезонні політичні прожекти, і їх очікує стагнація довіри і переформатування в інтересах уже тих самих людей, але у наступних політичних формах», - пояснив експерт.

 

Костянтин Матвієнко додав, що нині фактично відбувається «вивітрювання інституційної спроможності держави». У підтвердження цьому можна навести те, що парламент не розглянув вкрай важливий законопроект про так звану реінтеграцію Донбасу, і це яскравим прикладом того, що «просто не змогли організувати важливу законодавчу і політичну роботу, і «склали лапки до гори».

 

За словами експерта, або мати реальний вплив на хід подій і мати довіру суспільства, політичні партії повинні «довести свою життєздатність, мати розгалужену мережу осередків, і брати регулярну участь у виборах на всіх рівнях», а також «важлива наявність фракції у Верховній Раді України та наявність фракцій у представницьких органах місцевого самоврядування, зрозумілий і чіткий лідер».

 

«За цими критеріями, фактично єдиним політичним суб'єктом виступає Партія ВО «Батьківщина». Це прикро, тому що для розвитку і поступу потрібен бодай один спатирг-партнер, і, на жаль, у «Блоці Петра Порошенка» обрали замість шляху політичної конкуренції - використання адміністративного ресурсу, монополізації інформаційного простору - словом, чітко стали на ту лижню, якою рухалась Партія регіонів», - наголосив він.

 

Говорячи про очікування від 2018 року, Костянтин Матвієнко наголосив, що 2018 рік буде «турбулентний, без просвіту з точки зору соціально-економічного почуття громадян».

 

«Як наслідок, криміногенна ситуація, продовження війни, та інші обставини, які супроводжують наше буття вже четвертий рік поспіль», - підсумував експерт.

 

Софія Зарудна

 INTV