Директор Агентства національної безпеки (АНБ) США Майкл Роджерс збирається поступитися місцем новому керівнику. Про це Роджерс заявив перед співробітниками спецслужби, повідомляє американське видання Washington Post у п'ятницю, 5 січня. Роджерс сподівається, що його наступника номінують ще цього місяця, а його кандидатуру розгляне Сенат. Офіційно АНБ не прокоментувало повідомлення у медіа.

 

Голова АНБ також керує кіберкомандуванням, яке відповідає за протидію хакерським атакам. Нагадаємо, у 2013 році найманий АНБ спеціаліст Едвард Сноуден опублікував дані про роботу АНБ, які розкрили факт масштабного стеження спецслужби у численних країнах-союзниках США. Це призвело до охолодження, зокрема, у відносинах між Вашингтоном і Берліном.

 

Водночас, дехто з нанлітиків пов'язує чутки із відставкою адмірала Роджерса з претензіями саме до якості його керівництва кіберкомандуванням.

 

 

У 2016 році був затриманий наступник Сноудена - контрактор АНБ Гарольд Т.Мартин ІІІ, який мав доступ до топ-секретної інформації і на домашньому комп'ютері якого під час обшуку була знайдена інформація, яка могла звести до нуля всю систему безпеки США.

Подробніще на відео від Washington Post