Відзначення Польщею 75-тої річниці Волинської трагедії і «листопадового чину» будуть мати історичний шлейф у векторі взаємовідносин Польщі і України.

 

Про це під час прес-конференції повідомив експерт-міжнародник, Директор інституту світової політики Євген Магда.

 

«Важливий момент - це дати, які будуть вагомими (для польського-українських взаємовідносин - ред.). Влітку відбудеться відзначення 75-ої річниці Волинської трагедії, адже у Польщі із минулого року відзначають спеціальний день. Також у листопаді 2018 року будуть відзначати сторіччя відновлення Польської державності», - сказав він.

 

За словами експерта, з іншого боку відзначення дати «листопадового чину» буде мати теж свій вплив на польського-українські взаємовідносини.

 «Це дата початку боїв у Львові між українськими і польськими військовими за право володіння столицею західного регіону. І це буде мати історичний шлейф», - зауважив Євген Магда.

 

За словами експерта, у контексті польсько-українських відносин також потребує уваги той факт, що протягом останнього місяця за прем'єрства Матеуша Моравецького, він «кілька разів повторив тезу про десятки тисяч українських біженців, яких прийняли на території Польщі».

 «Тобто, ті українські біженці, які є «замінником» для тих біженців, на прийнятті яких наполягає Європейський Союз із країн Близького Сходу і Африки. Слід вважати, що це - певні маніпуляції в цьому сенсі», - наголосив експерт.

 


Софія ЗАРУДНА

 INTV